Вільне життя

Смішна боротьба з корупцією

У суворій відповідності з рекомендаціями ООН Володимир Гройсман пообіцяв зобов’язати кожного міністра і керівника держоргану до 9 грудня представити не менше 3-5 розкритих корупційних схем.  

Як відомо ООН проголосила 9 грудня Всесвітнім днем боротьби з корупцією. Найбільша бюрократична контора, яку, до речі, саму постійно стрясають корупційні скандали, рекомендувала всім країнам, що підписали відповідну Конвенцію, відмітити (або відсвяткувати?) цей день особливими заходами: лекціями, симпозіумами, конференціями, розповсюдженням аудіо-, відеоматеріалів серед молоді тощо. Очевидно, решту 364 дні можна спокійно займатися звичними корупційно-офшорними діяннями.

У суворій відповідності з рекомендаціями славної міжнародної організації Володимир Гройсман пообіцяв зобов’язати кожного міністра і керівника держоргану до 9 грудня представити не менше 3-5 розкритих корупційних схем і доповісти про результати роботи широкому загалу. Відповідну постанову уряду має бути прийнято найближчим часом.

Немає жодних сумнівів, що всі міністерства і відомства, всі силові структури, губернатори, митники, податківці і т. д. успішно впораються з поставленим завданням. Як мінімум 3 корупційні схеми до призначеного строку буде “виявлено”, оцінено досягнутий позитивний ефект і все це буде представлено вдячній громадськості. Інші 127 схем ніхто не чіпатиме. Крім того, замість 3 виявлених розроблять 15 нових. Усього-на всього!

Моя впевненість у цьому ґрунтується на законах Сесіла Паркінсона, який, як відомо, був першим науковцем, що професійно вивчав закони функціонування бюрократії.

Зокрема він відкрив наступні закони:

  1. Жоден бюрократичний орган не в змозі поліпшити сам свою роботу.
  2. Будь-які показники, що характеризують ефективність роботи бюрократії, будуть досягнуті.
  3. Будь-яка нова задача, яка буде поставлена перед бюрократією, неминуче призведе до збільшення її штату і збільшення бюджетного фінансування.
  4. Будь-яке завдання буде виконуватися рівно стільки часу, скільки призначать на його виконання. Тобто, якщо призначили на 9 грудня, то все буде зроблено до 9 грудня. Сказали б на завтра – зробили б завтра. Через 10 років – зроблять рівно через 10 років.

Мене роздирає обивательська цікавість: а як саме відбуватимуться публічні звіти бюрократії про виконану роботу з виявлення 3 корупційних схем. Дуже хочеться отримати порцію свіжого гумору, оскільки “Вечірній квартал” вже набрид.

Пам’ятається, у момент свого призначення Гройсман не зміг стримати почуттів, які переповнювали його, і кинув у депутатів сакраментальну фразу: “Я вам покажу, як керувати країною треба!”

У зв’язку з цим у мене питання: “Показові виступи Гройсмана вже закінчилися або попереду нас чекають ще інші захоплюючі “новації”, на зразок 9 грудня?”

Андрій Головачов

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини