Вільне життя

Читали?

СЛАВНА ПЕРЕМОГА ГЕТЬМАНА ВИГОВСЬКОГО. На Сумщині відсвяткували 357-му річницю Конотопської битви. Уже вдев’яте вшанували її на державному рівні. Відповідний указ підписав у 2008 році тодішній президент В. Ющенко. Окрім офіційних заходів та вшанування пам’яті полеглих у битві, в рамках цьогорічних святкувань уперше відбувся патріотичний фестиваль «Конотопська битва-2016», що тривав три дні. До речі, згадок про цю битву не було в радянських підручниках з історії, адже вона належить до наймасштабніших поразок російської держави. Історики кажуть, що саме ця битва розвінчує міф про споконвічне прагнення українців до союзу з Росією і так званий «русскій мір».


l l l

ХОЧЕМО В НАТО. У разі гіпотетичного референдуму щодо членства України в НАТО майже 78 відсотків українців підтримали б вступ до Альянсу. Такими є дані опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічною службою Центру Разумкова. Проти було б 17,4%, решта не визначилися. У 2012-му за вступ до НАТО голосувало б 26,2% наших співвітчизників. Якби підрахунок проводився не від кількості тих, що взяли б участь у референдумі, а від загальної кількості виборців, то вступ у НАТО підтримали б майже 48% українців. Крім того, станом на травень цього року (коли проводилось опитування) 43% наших співвітчизників вважають членство в НАТО основною гарантією національної безпеки. 25% все ще переконані, що безпеку гарантує позаблоковий статус України.

l l l

«НАРОД-ХИЖАК» І «ДИЯВОЛІЧНИЙ ПУТІН». Чи зупиниться лічильник смерті на Донбасі? «А це не від нас залежить, — каже відомий український письменник Валерій Шевчук, — а від збожеволілого маньяка, який сидить у Кремлі… Він невидимий, бо просто ненормальний! І через те ненормальною стає ціла країна. Причому, що найдивніше та найстрашніше: оця ненормальність, навпаки, бачиться як щось визначне, видатне, справжнє більшістю населення Росії. Тобто, нібито психічно захворів цілий народ! До речі, коли імперський народ розв’язує війни довкола себе, цей народ — неповноцінний. На жаль, Росія логіки не знає, вона знає тільки силу… Це народ-хижак. От є народи-будівники, і є народи-хижаки. Останні завойовують, грабують, знищують інші держави… Росіяни вирішили жити злом. Відкрито, нахабно… Для мене такі люди, як Путін, поза, так би мовити, Божою волею. Це люди дияволічні!»

l l l

ЩОБ «ТРИМАТИ В СТРАХУ КИЇВ». Коментуючи хресну ходу вірних УПЦ (МП), спікер Верховної Ради Андрій Парубій застеріг: «У Київ, окрім справді мирних віруючих, стягуються провокатори із забороненою екстремістською символікою і символікою країни-агресора». Парубій уточнив: «У ході беруть участь послідовники проросійських так званих козачих організацій, молоді люди спортивної статури, які раніше брали участь у рейдерських атаках і провокаціях із захопленням храмів. Ворог розробляє плани дестабілізації всередині країни через створення штучної політичної кризи з безладом на вулицях». Схоже, Московський патріархат справді робить ці ходи, щоб «щось трапилося», зазначає «День». Недарма одіозний проросійський політик Олег Царьов оприлюднив заяву про те, що Київ «треба тримати в страху», щоб зберегти лавру під впливом Московського патріархату.

l l l

В ОДНІЙ ЦЕРКВІ З ПУТІНИМ? Блогер Тарас Кузьо зазначає: «Основний спосіб зашкодити інтересам Росії (в Україні) без єдиного пострілу — дати стратегічну підтримку українській православній автокефалії шляхом більш рішучого лобіювання в Константинополі і змусивши усі релігійні конфесії перереєструватися. Перейменована Українська православна церква стане Російською православною церквою російської національної меншини — а не як досі церквою східного слов’янства в Україні. Проте цього не відбудеться… поки Президент Петро Порошенко є членом Української православної церкви Московського патріархату. … 41 депутат з Блоку Петра Порошенка, включаючи «сірого кардинала» Президента Ігоря Кононенка, не голосував за звернення Верховної Ради до Патріарха Константинопольського Варфоломія (про надання автокефалії).

l l l

ПАПА ГЕЯМ: «ПЕРЕПРОШУЄМО!» Римо-католицькій церкві варто попросити вибачення у геїв за своє колишнє ставлення до них. Таку заяву зробив нещодавно Папа Римський Франциск. За словами понтифіка, церква не має права судити гомосексуалістів і повинна ставитися до них з повагою. Подія унікальна: Франциск — перший в історії Папа, який робить кроки назустріч людям із нетрадиційною сексуальною орієнтацією.

За інформаціями видань «Україна молода», «Українське слово», «Експрес», «День», RISU.

Д. ВІТЮК, бібліотекар.

м. Тернопіль

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини