Вільне життя

Читали?

ЩО УКРАЇНЦІВ ТУРБУЄ НАЙБІЛЬШЕ? Серед трьох найважливіших проблем для України під час соціологічного опитування групи «Рейтинг» кожен другий респондент (52 відсотки) назвав військові дії на сході держави, 39% згадали про тотальну корупцію. Виділили українці й економічні проблеми: безробіття (29 відсотків), низький рівень виробництва (28%) та зростання цін (27%). Кожен п’ятий згадав також некомпетентність влади, політичну нестабільність і слабкий соціальний захист бідних. А статус російської мови турбує лише один відсоток опитаних.

l l l

ПОВІРИЛИ НА СЛОВО. Спеціалізована установа ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) зберегла Софію Київську та Києво-Печерську лавру у списку об’єктів Всесвітньої спадщини. Обидві перебували під загрозою виключення з нього через забудову буферної зони, проте за останній час було прийнято кілька рішень, які переконали ЮНЕСКО залишити їх у списку. Водночас восени до Києва приїде моніторингова місія, щоб перевірити, чи «зачищується» буферна зона від небажаного будівництва та агресивної зовнішньої реклами. Якщо порушень не усунуть, питання про виключення Софії та лаври із Всесвітньої спадщини порушать знову.

l l l

УЧЕТВЕРО ЗРІС ІМПОРТ ЗЕРНА В ІТАЛІЮ. У 2015 році Італія в чотири рази збільшила імпорт зернових з України. Якщо у 2014-му було імпортовано його 139 тисяч тонн, то вже минулого року імпорт досяг 579 тисяч тонн. Про це повідомляє посол України в Італії Євген Перелигін. За його словами, Україна стала основним постачальником кукурудзи і третім партнером за обсягом постачання пшениці в Італію, потіснивши історичних імпортерів, таких як Франція і Канада.

l l l

ЧОМУ НА ТЕРНОПІЛЛІ МАЛО ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ЗІ СХОДУ. Ось що каже з цього приводу Ірина Жигунова, тернопільський радник міністра соціальної політики з питань внутрішньо переміщених осіб: «Тернопільщина продовжує займати перші місця за рівнем безробіття і останні — за рівнем середньої зарплати. В основному ті, хто приїхав, змушені змінювати тут свою кваліфікацію… У сільській місцевості є житло, але там фактично немає роботи. В місті значно легше з роботою, але складніше із житлом, яке не по кишені переселенцям… Коли мене запитують, кого ми можемо тут прийняти, я завжди відповідаю, що приймемо всіх, крім боєздатних чоловіків. Що ми гарантуємо нормальні умови і безпеку їхнім дружинам, дітям, стареньким батькам, але молоді здорові чоловіки повинні залишатися наводити порядок там, де причина всіх бід. Можливо, це одна з причин того, що Тернопільщина прийняла так мало переселенців».

l l l

ЗА ЯКУ ЗЕМЛЮ МОЛЯТЬСЯ? Митрополит УПЦ (МП) Онуфрій затвердив текст особливої молитви для учасників Хресної ходи, а також благословив промовляти цю молитву усіх православних українців до 27 липня. Так-от, молитва ця укладена архаїзовано — слов’янізованою російською мовою і немає варіанту українською. Як немає і слова «Україна». Віряни моляться за «землю нашу» і за «державу нашу», й незрозуміло, що мається на увазі — Україна, Росія чи «историческая Русь». Як зазначає архієпископ УПЦ Київського патріархату Євстратій (Зоря), у церковнослов’янських текстах є два чітких визначення щодо збройних конфліктів: «междусобная брань» — це громадянська війна, внутрішні заворушення і «нашествие иноплеменных», тобто «нашестя чужинців». Так ось, у згаданій «молитві за мир» пропагується серед вірних УПЦ (МП) «громадянська війна», а не «нашестя чужинців».

l l l

ІУД ЩЕ ВИСТАЧАЄ. Священики церков УПЦ Московського патріархату в тимчасово окупованих селах Донецької області розповідають парафіянам про «українських бісів і содомітів». Про це у своїй сторінці у Facebook написав координатор групи «Інформаційний простір», народний депутат Дмитро Тимчук. «Спостерігається активізація антиукраїнської пропаганди з боку священнослужителів УПЦ (МП) у селах Старобешівського та Новоазовського районів. У церквах посилено розповідають про «українських бісів і содомітів», а також про «жахи», яких зазнає місцеве населення в разі приходу українських військ на цю територію», — повідомив Д. Тимчук.

l l l

ПОПЛИВЛИ… Із Феодосійської галереї Івана Айвазовського, уродженця цього кримськотатарського міста, вивезли до Москви 38 його картин. За офіційною інформацією, на виставку в Третьяковську галерею. Полотна нібито пробудуть там до 200-річного ювілею художника, який відзначатимуть наступного року, а потім їх повернуть на батьківщину відомого мариніста вірменського походження, який усе життя прожив у Феодосії. Але, як знаємо, з Москви мало що повертається…

l l l

ДЕСЯТЬ ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ заплатила влада Тернополя за придбання чотирьох вбиралень для собак, які встановили в парку імені Т. Шевченка. Вбиральні облаштовані спеціальними боксами з одноразовими пакетами та вбудованими смітниками.

За інформаціями видань «Україна молода», «Українська правда», «Українське слово», RISU.
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини