Вільне життя

Чи зараховується у трудовий стаж?

Я — пенсіонер, прикутий до ліжка. Звертаюся до вас із таким питанням.
Нас після війни забрали у ФЗО, привезли в Кривий Ріг тоді Дніпропетровської області на шахту добувати залізну руду й вчили нас у гірничопромисловій школі — ГПШ, де ми проходили практичні заняття під землею. У мене є атестат про закінчення цієї школи. Чи зараховується це в трудовий стаж до пенсії? Бо я звернувся у Підволочиське відідлення Пенсійного фонду, де мені відмовили.
Євген МУШИНСЬКИЙ. м. Скалат Підволочиського району.


Щодо того, як зараховується страховий стаж періоду проходження практичних занять під землею, розповідає заступник начальника управління — начальник відділу з питань призначення пенсій управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в області Г. З. Іванюк.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку — на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим законом.

Згідно зі ст. 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи зараховуються періоди навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі й клінічній ординатурі.

Період навчання робітників підземним професіям зараховується до пільгового стажу з дотриманням таких умов:

  • у кожному випадку за наявності запису в трудовій книжці про навчання підземним професіям адміністрація повинна на підставі первинних документів підтверджувати тривалість роботи в підземних умовах;
  • навчання робітників підземним професіям повинно проходити протягом повного робочого дня;
  • оплата праці зазначених робітників за час навчання професіям у підземних умовах повинна здійснюватися за тарифними ставками, передбаченими для робітників відповідних професій, яким вони навчаються.

Що стосується виробничої практики, то вона зараховується до пільгового стажу за умови, що робота проходила під землею повний робочий день із зарахуванням наказом до відповідної професії.

Періоди навчання професіям підземних робітників до 1976 р. зараховуються до пільгового стажу без дотримання вищезазначених вимог, оскільки до 1976 р. теоретичне навчання робітників підземним професіям на шахтах вугільної промисловості проводилось без відриву від виробництва у вільний від роботи час.

У вашому випадку надати інформацію щодо конкретного розміру пенсії та проведених перерахунків немає можливості. Повну відповідь можна надати, лише перевіривши матеріали пенсійної справи.

Підготувала Валентина ДЕВЛИШ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини