Вільне життя

Що треба знати тимчасово переселеній особі

Кабінет міністрів прийняв постанову, яка передбачає, що надалі переселенцям усі соціальні виплати, які здійснює управління соціальної політики, Пенсійний фонд, центр зайнятості, Фонд соціального страхування від нещасних випадків, будуть здійснюватися за рішенням відповідної комісії. Ці комісії будуть утворені виконавчими комітетами.

Рішенням Тернопільської міської ради вже створена така комісія. Її очолюють заступник міського голови Леонід Бицюра і начальник управління соціальної політики Тернопільської міської ради Володимир Сулима. Згідно з постановою Кабінету міністрів прописано положення «Про порядок призначення, відновлення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», що регламентує механізм та порядок роботи цієї комісії і, відповідно, прийняття рішень. Переселенці отримують грошову допомогу, яку виплачує управління соціальної політики в розмірі 884 грн для непрацездатних осіб і 442 грн для працездатних. Також є соціальні виплати, які особа отримувала за попереднім місцем проживання, зокрема: допомога при народженні дитини, допомога для малозабезпечених сімей, допомога інвалідам. Окрім цього, за попереднім місцем проживання переселенці могли отримувати пенсії, виплати через центр зайнятості і Фонд соціального страхування від нещасних випадків. Наразі ці виплати вони можуть одержувати за новим місцем проживання, але тільки за рішенням відповідної комісії. Відповідно до чинного законодавства, переїхавши, тимчасово переселена особа зобов’язана звернутися в управління соціальної політики з паспортом і одержати довідку тимчасово переміщеної особи, яка дає право на одержання різних соціальних виплат.

Дійсна вона на всій території України, зазначає Володимир Сулима. Також ця постанова Кабміну передбачає здійснення контролю за фактичним місцем проживання тимчасово переміщених осіб. Рішенням виконавчого комітету міськради затверджена робоча група щодо цього. Відповідно всіх переселенців раз на півроку обов’язково будуть перевіряти, чи вони насправді проживають за вказаною адресою.

— Якщо буде встановлено факт, що переміщена особа не проживає там, де зареєстрована, то їй залишають повідомлення про те, що необхідно звернутися в управління соціальної політики й підтвердити своє проживання. Якщо особа не відреагує, питання виносять на розгляд комісії і їй припиняють усі виплати, — пояснює Володимир Іванович. — Якщо переселена особа виїжджає за кордон або на тимчасово окуповану територію, перебувати там вона має право не більше двох місяців (60 днів). Якщо більше — їй припиняють усі виплати, а довідку про реєстрацію анульовують. Повернувшись, вона повинна звернутися в управління соціальної політики для поновлення (одержання) довідки про реєстрацію, вказавши своє фактичне місце проживання. Опісля це питання виноситься на розгляд комісії, і виплати поновлюють. Згідно з новим положенням, змінюючи місце проживання, особа має повідомити про це в управління соціальної політики. Згідно з постановою тимчасово переселена особа протягом півроку повинна працевлаштуватися. Якщо ж вона не працюватиме, то ці виплати припиняються.

Наразі в Тернополі зареєстровано 1260 переселенців. Із них 312 пенсіонерів, 625 працездатних осіб, 306 дітей і 17 інвалідів. До центрів зайнятості області (з початку дії постанови) у пошуках роботи звернулися 476 осіб із числа тих, хто отримав довідку про взяття його на облік як такого, що переміщений з тимчасово окупованої території України або районів проведення АТО. Як стверджує директор Тернопільського районного центру зайнятості Анатолій Куриляк, на сьогодні ситуація з тимчасово переміщеними особами значно покращилась. У 2015 році на обліку районного центру зайнятості перебувало 98 безробітних, а станом на сьогодні залишилося тільки 30. За сприяння обласної служби зайнятості вдалося працевлаштувати 205 переселенців, ще 36 осіб пройшли професійне навчання, 43 були охоплені тимчасовою зайнятістю. Сьогодні в центрах зайнятості на обліку продовжують перебувати як безробітні 34 внутрішньо переміщені особи. Для них пошук роботи за фахом триває.

Соломія ТКАЧУК

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини