Вільне життя

Як пахне здоровля?

Чось то раніше я думав, же восени воно мало би благоухати, як часник чи цибуля, літом – як суниця чи вишня… Ото мавім нещастя посеред весни набратися бацилок від свого сусіда.

Він раніше хвалився, же його ніяка зараза не вчепиться, бо він так кочегарить папиросами, же з комина хатнього дим валить. Ну й запиває «процедуру» самогонкою чи спіртом, аби закріпити результат «диким градусом». Але толку від того лічення. Ото провалявся попід магазином на тижні, змерз, застудився та й зліг. Я пішов на провідини та й сам набрався бацилок, як песик блошки. Теперка сиджу й шморгаю носом. Так шо мусив тягнути з горища часничок, цибульку, з льоху — сало та й вітамінізуватися цілими вихідними. І знаєте — помогло. Ото наївся масноти, похрумкав гостреньким, запив чаєм із малини — і всьо. Правда, ніс ще від застуди відірватися не годен, то я йому помагаю димом від часникового стовбурця. Ніс обіцявся видужати. То в мене такий лік. А жиє в нашім сільці газдиня, яка лікується… пляцками. Кажу раз: «Ганько, та ти так гавкаєш, ніби смаленого табака обнюхалася! Та візьми цибульки з’їж чи часничку, та ноги попар, та на горло компрес поклади!» «Нє, — каже вона. — Я ліпше піч розпалю (а газдиня рихтує більшість своїх смаколиків саме в печі. — п. Ю.), коло тіста побігаю, витовчу кулаками із себе болячку, вогнем прогріюся, димом пропахну, а ще як з’їм половину тої порції, яку зрихтую, та ще чаєм із липи зап’ю, то здоровію за ніч. Не те, що ти — з отими салами-цибулями-часниками!»

Ви ж собі виберіть до душі лік, якби часом бідося присіла. А я вам при нагоді дам солоденького рецепта, який заполучив від пані Євгенії Сосновської із с. Шили Лановецького району.

На бісквітне тісто добре збиваєте штири яйка зо шклянкою цукру, тоди всипаєте ще шклянку муки і чайну лижку порошку до печива. Ділети надвоє і печете тонкі паланиці. Тоди рихтуєте дві маси. На першу змішуєте слоїчок вареної згущівки, 200 грамів масла, дві пачки темного крекеру (поламайте до маси) і 200 грамів підсмаженого арахісу. На другу варите до загустіння таку суміш: півлітра молока, дві столових лижки муки, їдну — крохмалю, п’ять — цукру. Охолодивши, додаєте 300 грамів масла. Теперка перекладаємо так: паланиця — половина білої маси — вся маса з крекером — решта білої маси — паланиця.

Смачного!

Ваш пан ЮЗЕК

Ілюстрація Миколи ПИЛИПОВИЧА

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини