Вільне життя

Як розв’язати проблему?

Я, Петро Михайлович Кіндрат, змушений знову звернутися до вас по допомогу у вирішенні мого питання. Річ у тім, що після того, як мій лист був надрукований у газеті, я заходив у селищну раду. Вони нічого не вирішили. Не збирали ніякої комісії, не приходили до мене й нічого не робили. Нагадую вам, що я користувався присадибною ділянкою розміром 0,28 га з 1977 року. Щороку сплачував податок до виходу на пенсію. Коли хотів приватизувати свою присадибну ділянку, раптом дізнаюся, що 0,08 га (частину городу за ровом) хоче приватизувати Ярослав Іванців. Візьміть до уваги, що він не проживає у сусідстві зі мною. Моєю сусідкою була Ольга Мацьків, яка вже померла. Іванців хоче приватизувати хату й город площею 0,44 га. Хай він це робить. Але чого ще він хоче й моїх 0,08 га теж приватизувати? Прошу допомогти мені встановити правду.
Петро КІНДРАТ. смт Коропець Монастириського району.

За складним роз’ясненням щодо цієї проблеми ми звернулись до керівника земельної служби області Павла Боднара.

Насамперед Петрові Михайловичу Кіндратові треба написати заяву до органу місцевого самоврядування, у цьому випадку — до селищної ради для вирішення земельного спору, долучивши підтверджувальні документи про використання спірної земельної ділянки.

Спір рада розглядає у місячний термін з дня подання заяви за участю зацікавлених сторін, які повинні бути завчасно повідомлені про час і місце розгляду спору. В разі відсутності однієї зі сторін при першому вирішенні питання і відсутності офіційної згоди на розгляд питання розгляд спору переноситься. Повторно відкласти розгляд спору можна лише з поважних причин. У рішенні органу місцевого самоврядування визначається порядок його виконання.

Також спір може розглядати створена постійна комісія селищної ради. Постійна комісія ради є органом, що обирається із числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.

За результатами вивчення і розгляду питань ця комісія готує висновок і рекомендації. Протоколи засідань комісії підписують голова і секретар комісії.

Також зазначу, що будь-яке рішення органу місцевого самоврядування, прийняте відповідно до ст. 158 ЗК України, не є остаточним. Рішення органу місцевого самоврядування вступає в силу з моменту його прийняття. Оскарження зазначених рішень у суді призупиняє їхнє виконання.

Валентина ДЕВЛИШ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини