Вільне життя

Трохи неба на землі

13570170_1740175112936686_1926900275_o

Зворушливі розповіді та читання, щирі емоції та спілкування — так можна описати триденні зустрічі молоді у храмі Покрови Пресвятої Богородиці, що в смт. Гримайлів Гусятинського району.

Сестра Антонія Шелепило розповідає, що такі заходи відбуваються з 2012 року. Вона родом з Гримайлова, нині проживає у монастирі сестер редемптористок у Кам’янець-Подільську. Коли приїжджає додому, знаходить час для зустрічей з молоддю, щоби спілкуванням зближувати її з Богом.

– Ми розмовляємо на різні теми: любов, дружба, щастя, святість, молитва. Молоді люди небайдужі, задають багато запитань. Їм подобаються зустрічі — після них кажуть, що хотіли б поспілкуватися ще, — розповідає сестра.

Останню в часі зустріч присвятили службі Божій. Сестра Антонія звернула особливу увагу на найменші дрібниці служби, пояснила слова молитов. Адже свідома молитва відрізняється від мовленої без розуміння її слів.

Першого дня ми відкрили для себе, як змінювалася та формувалася Свята літургія. Особливу увагу сестра звернула на проскомидію (приготування) — ту частина літургії, яку священик відправляє, коли царські ворота ще зачинені. «У цьому обряді закладена дуже глибока символіка, присутнє видиме та невидиме, всі ангели беруть у ньому участь», — відзначила сестра Антонія.

Другого дня відбулася «дощова зустріч» — не зважаючи на негоду, розмови про Боже слово та літургію продовжувалися. Спільна молитва під парасольками додала багато емоцій. Особливо запам’яталася така історія, яку розповіла сестра Антонія: «Моя знайома, коли була ще студенткою, якось не захотіла прати. Подумала: «Піду зроблю добру справу – почитаю Святе Письмо!». Відриває книгу на випадковій сторінці та читає: «Блаженні ті, котрі одяг свій перуть…» (Одкр.22, 14). Ось так вона пішла робити те, чого їй не хотілося, бо так сказало їй Боже Слово».

Наступного ми розмовляли про третю частину служби Божої. До душі найбільше припали слова сестри Антонії про те, що «кожна літургія змінює нас». Окрім цього, ми перевірили отримані знання про службу Божу, розгадавши незвичайний кросворд. Пізніше кожен розповів про свої враження, переживання…

— Такі зустрічі — чудовий спосіб дізнатись нове про Христа, вдосконалити свої знання, цікаво та пізнавально провести час у чудовій компанії. До того ж, оскільки зараз молодь надто пасивно ставиться до церкви та Бога, — це чудова нагода навернути юнаків і дівчат до Христа, – сказала Наталя Ліпська.

– На мою думку, потрібно проводити такі зустрічі частіше, адже у них багато пізнавального. Мене завжди переповнюють позитивні емоції після таких затишних та відкритих спілкувань. Гадаю, кожен відкрив для себе багато нового про Бога. І мабуть, після цих зустрічей ми по-іншому бачитимемо та сприйматимемо службу Божу. Адже згадуватимемо слова сестри Антонії, ті деталі, які вона відкрила для нас, — мовила Іванна Мулярська.

Після зустрічей сестра Антонія спішить повертатися до монастиря, адже там на неї теж чекає молодь. Наостанок вона побажала: «Хочу, щоби ви полюбили Бога всім серцем. Зрозуміли, що з ним добре та цікаво. Хочу, щоб ви вміли дати собі раду в житті, стояли за важливі цінності та не боятися бути собою».

Тетяна СКИБА,
студентка 2 курсу факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини