Вільне життя

Чим вразив Тернопіль дітей із Лисичанська

IMG_9787

Минулого понеділка у сесійній залі Тернопільської міськради відбулася зустріч міського голови Сергія Надала з учнями та вчителями Лисичанської школи №8. Вони поверталися з Литви, з міста Таураге, де відпочивали разом із дванадцятьма дітьми учасників АТО з Тернополя. Тижнева подорож відбулася за сприяння Тернопільської міської ради.

Ця дружба зародилася від початку АТО. Під Лисичанськом стояв батальйон «Тернопіль». Як розповідав депутат міськради Ігор Турський, він їздив з колегами туди не раз. Для них важливо було, аби тернопільські воїни відчували, що населення їх підтримує. Бо в Лисичанську не така вже й однозначна ситуація. Так, формально, це Україна, а за змістом — до неї ще далеко. Тому й почали шукати проукраїнських людей. «Зараз можу сказати, що волонтерський осередок в Лисичанську у нас є. Оці діточки… Їм уже не потрібна допомога. Вони самі можуть, а головне — хочуть допомагати українським військовим. Ми разом із ними їздили в Кримське, Світличне, разом із цими дітьми намагаємось щось змінити для наших військових», — зазначив І. Турський.

IMG_9848Дмитро Гайтко, один з вояків батальйону «Тернопіль», а нині ветеран АТО і волонтер, згадував: «Коли ми зайшли в Лисичанськ, першою нас зустріла учителька школи №8 Віра Володимирівна Усцова, а потім організувала на співпрацю всю школу. Її клас був і нашим класом. Завдяки їм ми знали, чого там стоїмо».

Віра Володимирівна супроводжувала своїх учнів у поїздці в Литву: трьох уже колишніх, що цьогоріч закінчили 11 клас, і трьох десятикласників. Ще двоє її вихованців, що мали їхати в цю подорож, не встигли виробити документи, і вчителька шкодує з цього приводу, бо діти дуже патріотичні та активні. Зрештою, каже, учні її українського класу усі патріоти і дружно допомагають волонтерам.
На зустріч у міськраду вони прийшли у вишиванках. Їх переповнювали враження від подорожі в Литву, від побаченого, від зустрічей, екскурсій і надзвичайно теплого ставлення до себе. Для більшості це була перша поїздка в Європу. І хоч Литва — небагата країна, але гостинна, відкрита, щира.

Проте і Тернопіль лисичанським дітям сподобався. Можливо, найемоційніше говорила про це Катя Фесенко: «Місто дуже зелене, гарне, чисте, а головне — живе. Тут багато дітей, їхнім сміхом повниться кожен його метр. У мене в якусь мить виникло бажання переїхати сюди жити. Нас тут дуже тепло приймають, наче якихось особливих гостей. Дякую всім, хто долучився до цієї поїздки, і ми, діти із «сірої зони», змогли побачити частину Європи».

У Тернополі деякі з лисичанських дітей уже не вперше. Минулого літа група вихованців В. В. Усцової разом із дітьми нашої загальноосвітньої середньої школи №19 таборували в Карпатах і «захворіли» тамтешніми зеленими горами. І цьогоріч їх, як своїх, приймала 19-та школа. Її директор Ганна Василівна Ярема стверджує, що лисичанські школярі стали їм рідними. Це в нас тут легко бути українцями, бо «усі ми патріоти і християни», а там це складніше, це як подвиг для кожного з них. Вихованці Віри Володимирівни зовнішнє незалежне тестування з української мови склали найкраще в Лисичанську.

Віра Володимирівна Усцова своєю чергою дякувала всім тернопільським друзям, усіх обдарувала сувенірами. Нікого не забула згадати, навіть найменшу підтримку оцінила.

Як було сказано на зустрічі у міськраді, налагодження дружніх зв’язків між учнями Тернополя і Лисичанська торік було пілотним проектом. А цьогоріч організували і спільне таборування учнів шістнадцятої тернопільської школи і однієї зі шкіл Маріуполя.

Галина САДОВСЬКА

На фото Василя БУРМИ: лисичанські діти біля міськради; Віра УСЦОВА вручає годинник міському голові Тернополя Сергієві НАДАЛУ; учасник АТО Дмитро ГАЙТКО.

Фото Василя БУРМИ

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини