Вільне життя

Читали?

20reasons1

ПИТАННЯ РУБА. «Найбідніші, доведені до злиднів люди з ранку до вечора дивляться на клоунів по телевізору, які прикидаються перед МВФ і американцями демократами. При цьому крадуть, брешуть, порушують закони. Найгірше, що всі ці люди — чиновники, в яких дачі, «мерседеси», охорона і які нібито живуть на сім тисяч гривень на місяць, — весь час розповідають, що порушувати закони не можна. То як у них язик не відсохне це все говорити?» — запитує український музикант, лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук.

l l l

ЯК ТАКЕ МОЖЕ БУТИ? На каналі «112 Україна» повідомили, що, за офіційними заявами РФ, Росія розраховує 2016 року отримати від України п’ять нових транспортних літаків. А це реальна підтримка країни-агресора. Військовий експерт Олег Жданов заявив, що триває постачання запасних частин з України збройним силам РФ. Два роки війни українські підприємства забезпечують російську армію всілякими виробами. Бізнес — понад усе? Понад Україну, понад кров українських солдатів? Ось чому необхідним є воєнний стан і повна заборона на будь-яку (!) торгівлю з агресором. Дунайське пароплавство через посередників продало транспортне судно Росії, і тепер воно возить військові вантажі із Севастополя до Сирії. З малайзійським авіалайнером нас врятувало те, що росіяни використали свою зенітну ракету останньої модифікації, а не ту, що комплектується з українських запчастин. Інакше як би ми зараз виглядали перед світом», — то роздуми філософа та журналіста Ігоря Лосєва.

l l l

«А ПОКИ НАШИХ СОЛДАТІВ на Донбасі вбивають зброєю, в якій є частина зусиль українських заводів, — зазначає «День». — Ми дорікаємо Франції за голосування її парламенту проти санкцій щодо Росії. Але ж Франція, йдучи на збитки, Росії не продала вертольотоносці типу «Містраль». Коли ж у цьому сенсі буде наведено лад в Україні? Уже не за цієї влади? Саме торгаші на Печерських пагорбах у Києві своєю жадністю і цинізмом зроблять скасування санкцій проти РФ неминучим».

l l l

МАЛО В НЬОМУ УКРАЇНСЬКОЇ МРІЇ. Радянський політв’язень, лауреат Національної премії ім.
Т. Шевченка львівський поет Ігор Калинець ось як відгукнувся про Петра Порошенка: «Він, як ніхто в політичному плані, є стрижнем незалежності. Але у багатьох випадках не є гарантом національного життя, моральним авторитетом: підозріле його президентське оточення та його кадри, злочинна байдужість до стану української мови. Зрештою, хоче бути олігархом усупереч своїм передвиборним обіцянкам. Мене все це болить, бо я занадто увірував у нього, агітував за нього, і далі, правда, не бачу кращої кандидатури. Прикро, що Господь замало вклав у його серце української мрії».

l l l

ЧИМ СТРІЛЯТИ? Важко повірити, але за два роки АТО в Україні не з’явилося навіть виробництво патронів. Був патронний завод у Луганську, але тепер він на окупованій території. Як і хімічні підприємства з виробництва вибухівки в Донецьку. А танкових, артилерійських боєприпасів та боєприпасів до систем залпового вогню у нас взагалі не виробляють. Ми воюємо тими, які залишилися ще з радянських часів, які у арсеналах та на базах зберігання. Їх багато, але термін їхньої придатності — до 15 років. Потрібні патрони, які б пробивали сучасні російські бронижилети. Більшість із тих, що є, цього не можуть. Потрібні патрони і до снайперської зброї. А то виходить, що у снайпера є гвинтівка за 50 тисяч з прицілом за таку ж ціну, а заряджає він її не снайперськими набоями, а кулеметними патронами чи патронами для полювання…

l l l

НЕ ВПАДАТИ У ВІДЧАЙ! Живий класик української літератури 76-річний Валерій Шевчук, чиї книги перекладено 22 мовами світу, каже, що захоплений українським народом. «Він показав таку велику шляхетність, вміння солідаризуватися, вміння допомагати одне одному, що тільки завдяки цьому було зупинено отой похід імперії зла, — каже письменник. — Дивіться, скільки вже хлопців загинуло, а їхні побратими все таки продовжують воювати. Бо вони собі сказали, що не можна впадати у відчай. Адже коли впадаєш у відчай, ти підписуєш собі вирок. Зрозуміти це повинен кожен з нас!»

l l l

НА ВИБОРАХ — АНШЛАГ. ЦВК завершила реєстрацію кандидатів у народні депутати України на проміжних виборах народних депутатів 17 липня 2016 року. Всього зареєстровано 376 кандидатів. Зокрема, в окрузі №23 — 19, №27 — 61, №85 — 37, №114 — 107, №151 — 47, №183 — 30, №206 — 75 кандидатів.

За інформаціями видань «Сільські вісті», «День»,
«Високий Замок», «Експрес», RISU, «Україна молода».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини