Вільне життя

Бучацьке Бородіно

Із нагоди Дня міста в Бучачі вже всьоме провели традиційний турнір зі швидких шахів. Узяти участь у популярних змаганнях минулої неділі, 31 липня, зголосилися не лише 46 аматорів древньої гри з десятьох районів Тернопільщини і трьох сусідніх областей, а й один француз, який завітав на свято до міста, безпосередньо пов’язаного з ім’ям всесвітньо відомого скульптора Івана Георга Пінзеля. 

Програвши на старті дві партії, закордонний гість, щоправда, вирішив далі боротьби не продовжувати. Зате переважна більшість інших учасників, маючи в активі перший розряд, вели надзвичайно напружену суперечку між собою. Тож доля багатьох партій вирішувалася буквально «на прапорці».

Утім запрошені кандидати в майстри спорту все ж спромоглися продемонструвати «майстер-клас». Передусім тернополянин Ігор Чайка, який переміг із чудовим результатом — вісім очок із дев’яти можливих. На один бал від чемпіона відстали першорозрядник із Борщева Ігор Багрій і кандидат у майстри Борис Волянюк із Тернопільського району. За додатковими показниками відзнаки за друге місце дісталися першому з них.

Першорозрядникові з Теребовлі Іванові Войтовичу, який розпочинав займатися шахами в Бучачі, для завоювання четвертого місця вистачило 6,5 очка. Ще на півкроку відстали шестеро переслідувачів. За кращим коефіцієнтом п’ятий приз дістався кандидатові в майстри Віталієві Карті з Тернополя.

Не можна не відзначити, що, незважаючи на чималу кількість святкових клопотів, турнір відкрив міський голова Бучача Йосиф Мосціпан. Щахісти також щиро вдячні директорові Бучацького коледжу Подільського ДАТУ Ігореві Леськіву, який не тільки надав зал для спортивних баталій, але й організував обід для спортсменів, і завідуючій відділом у справах молоді та спорту райдержадміністрації Оксані Пискливець.

На церемонії урочистого нагородження лауреатів срібний призер змагань Ігор Багрій запросив усіх бажаючих на ще один традиційний шаховий турнір «Батьківський край», який 27—28 серпня відбудеться в Борщеві.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини