Вільне життя

В Чорнобилі планують побудувати найбільшу в світі сонячну електростанцію

В Чорнобильській зоні планується будівництво найбільшої в світі електростанції, що працюватиме на сонячних панелях. Орієнтовна потужність електростанції становитиме близько 1ГВт.

Ще 400 МВт планують добувати з інших відновлювальних джерел на території зони відчуження – повідомив міністр екології України Остап Семерак.

Наразі ведуться переговори з інвестиційними компаніями. За словами Семерака, дві інвестиційні компанії з США та чотири канадські енергетичні компанії висловили свій інтерес до Чорнобильського сонячного комплексу.

Окрім того, ведуться переговори й з Європейським банком реконструкції та розвитку, який вже фінансує частину програм на Чорнобильській АЕС, зокрема – будівництво «саркофагу» з нержавіючої сталі над зруйнованим реактором.

Вартість проекту становитиме близько $1 млрд.

Важливою перевагою проекту є наявність ліній електропередач високої напруги, які раніше використовувалися для АЕС, яка виробляла близько 4ГВт електроенергії

Окрім того, розглядаються варіанти створення й інших типів електростанцій. Семерак на своїй сторінці у Facebook зокрема пише про один з потенційно цікавих проектів – вітрові турбіни на малих висотах.

Загальна площа зони відчуження становить 1000 квадратних кілометрів, вона як і раніше вважається дуже небезпечною для проживання людей та сільськогосподарської діяльності.

Ольга МІНЧЕНКО

Джерело: Watcher

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини