Вільне життя

Для України наша любов

У відділі міського абонементу обласної універсальної наукової бібліотеки стартував літературний відеомарофон «Для України наша любов», присвячений 160-ї річниці від дня народження Івана Франка.


Взяти у ньому участь бібліотекарі запрошують усіх — для цього потрібно прочитати улюблений твір письменника на відео. За відеомарафоном можна стежити на сторінках книгозбірні у «Фейсбуці», «ю-тюбі» та на сайті бібліотеки.

Ще не визначилися з улюбленим твором? Не біда, бо в книгозбірні знайдете широку добірку творчості класика — у фонді більше тисячі примірників текстів Франка та матеріали про його життєвий і творчий шлях.

Цікаво, що найстаріше видання датоване 1948 роком. Це «Вибрані повісті» (Київ, «Державне видавництво художньої літератури»). Найновіше віддруковане шрифтом Брайля — повість «Захар Беркут» у 3-х книгах (Київ, 2015 рік).

Хочете прочитати Івана Франка іноземними мовами? У бібліотеці є кілька унікальних діаспорних видань. Це двадцятитомник 1956 року, виданий у Нью-Йорку, казка «Лис Микита» (Німеччина, Мюнхен, 2000 рік) українською та англійською, поема «Мойсей» (Канада, Торонто, 2002 рік) українською й англійською мовами.

Представлені й двадцятитомне видання (Київ, «Держлітвидав», 1955 рік) та 50-томне (Київ, «Наукова думка», 1976 рік).

Хочете отримати грунтовну інформацію про творчість Івана Франка? Зверніться до матеріалів науковців, краєзнавців, літературних критиків. Варто відзначити, що серед дослідників творчості Івана Яковича багато наших земляків. Зокрема, науковець, краєзнавець, літературний критик Богдан Мельничук, науковець, краєзнавець Віктор Уніят і науковець, літературознавець Микола Ткачук. Їхні праці присвячені перебуванню І. Франка на Тернопільщині, яку він відвідував неодноразово. А також письменники: Михайло Левицький, Борис Щавурський, Володимир Вихрущ, Євген Безкоровайний та багато інших.

Тож приєднуйтеся до марафону і дізнавайтеся більше про Івана Франка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини