Вільне життя

Земля під ставком – оподатковується

Фахівці Тернопільської ОДПІ дали роз’яснення стосовно оподаткування земельної ділянки, яка знаходиться під орендованим ставком. Зокрема, начальник відділу адміністрування майнових податків і зборів з фізичних осіб Олег Іванчишин інформував, що відповідно до Водного кодексу України водні об’єкти надаються у користування на умовах оренди органами, що здійснюють розпорядження земельними ділянками під водою (водним простором) згідно з повноваженнями, визначеними Земельним кодексом.


Перелік орендарів, з якими укладено договори на поточний рік, до 1 лютого подається до податкових органів за місцем знаходження земельної ділянки. Це передбачено статтею 288 Податкового кодексу України (ПКУ). Постановою Кабміну від 29.05.13р. № 420 затверджено Типовий договір оренди водних об’єктів, в якому визначено, що об’єкт оренди – вода та земельна ділянка під водним об’єктом.

А земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, відповідно до ПКУ, є об’єктами оподаткування платою за землю. Таким чином, за землю, зайняту безпосередньо водним об’єктом – ставком, слід сплачувати або земельний податок, або орендну плату.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини