Вільне життя

Кожен має знати, за що платить

У Тернопільській ОДПІ відбувся брифінг заступника начальника — начальника управління податків і зборів з фізичних осіб Володимира Гузенкова. Один з керівників податкової запропонував поспілкуватися на тему нарахування та сплати податку на нерухоме майно. 

Як зазначив посадовець, зумовлена вона важливими  питаннями, які виникають у громадян після отримання з інспекції податкових повідомлень–рішень на сплату податку на нерухоме майно. Тобто, всі знали і знають, що такий податок є. Але конкретні запитання стали виникати тільки тоді, коли побачили реальні суми податку і зрозуміли, що потрапили до категорії платників.

Зрештою, це нормальне явище, коли платники бажають знати за що нарахували, що пропільгували, які ставки та як сплачувати. Порядок оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (саме так правильно називається цей податок), регулюється статтею 266 Податкового кодексу України. Відповідно до неї платниками, зокрема, є і фізичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової або нежитлової нерухомості.

База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється податковою на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності. Тобто, це — єдині джерела, які беруться до уваги. Для її уточнення впродовж січня–червня 2016 року Тернопільська ОДПІ провела звірку з платниками податків, про необхідність якої громадян проінформували через засоби масової інформації. Однак і після отримання податкового повідомлення-рішення ніколи не пізно провести таку звірку і — або скасувати податок, або, навпаки, — дорахувати за невраховані об’єкти нерухомості.

Стосовно ж скарг про те, що в повідомленнях на сплату не вказується, за конкретно яку нерухомість нарахований податок, то форма податкового повідомлення-рішення затверджена наказом Міністерства фінансів України і вносити до неї іншу інформацію не передбачено.

— Сьогодні, — зазначив Володимир Гузенков, — в інспекції до восьми збільшили кількість телефонних номерів, за якими приймуть відповідну заявку на звірку та обов’язково повідомлять про результати після з’ясування всіх обставин.

Заступник розповів також про кількість платників та суми, які вони в 2016 році сплатять до бюджету за 2015-й. На 1 липня Тернопільська ОДПІ сформувала 17179 податкових повідомлень-рішень за минулий рік на 7,8 мільйона гривень, які надіслані більш ніж п’ятнадцяти тисячам фізичним особам — платникам податку Тернополя і Тернопільського району. За сім місяців цього року до бюджету міста юридичні особи вже сплатили 8,4 мільйона гривень, фізичні — 354 тисячі. А до бюджету Тернопільського району надійшло два мільйони від юридичних осіб і 112 тисяч — від фізичних.

На завершення Володимир Гузенков назвав номери телефонів, за якими можна проконсультуватися з фахівцями Центру обслуговування Тернопільської ОДПІ, а також провести звірку: 43-46-30, 52-12-27, 43-46-25, 43-46-39, 43-46-46, 43-46-10, 43-46-34, (068) 858-60-73. Протягом серпня платники податку матимуть можливість спілкуватися з фахівцями інспекції і в режимі Skype («todpi1918»). У понеділок, середу і п’ятницю — з 10-ї до 11-ї години, у вівторок і четвер — з 16-ї до 17-ї години.

Фото з архіву Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини