Вільне життя

Молдавани вже садять

Нещодавно Владислав Філат, який іще торік був прем’єр-міністром Молдови, за вироком суду отримав дев’ятирічний термін ув’язнення з конфіскацією всього майна. Генеральна прокуратура Молдови звинуватила високопосадовця у хабарництві в особливо великих розмірах. Філату закинули взяття хабаря на суму ледь не в півмільярда доларів від одного з найбільших молдовських олігархів (і там вони є) за сприяння тому в незаконному бізнесі. Олігарх встиг дременути за кордон, а прем’єр таки сів. Причому невдоволена прокуратура подала апеляцію, адже просила для нього 20 років буцегарні.


Ви скажете: подумаєш, новина! У нас теж прем’єр сиділа. Так, але Юлія Володимирівна сиділа як політик — конкурент Януковича. От якби її посадили за старі афери компанії «Єдині енергетичні системи України», була б інша справа. Це було б принаймні справедливо. Тільки ж за справи, скоєні в 90-х роках минулого століття довелося б посадити чоловік 700 депутатів Верховної Ради всіх скликань, всіх прем’єр-міністрів та президентів, включаючи сьогоднішнього! І це мусить статися. Мусить, якщо ми хочемо провести очищення держави законно, через судові рішення. Бо інакше люстрацію проводитиме автоматна черга. Не знаю, як і хто ставиться до такого розвитку подій, але мені він не надто подобається.

Чому б слідчим новоствореного Антикорупційного бюро не взятися, наприклад, за Яценюка. Вся Україна знає, як бучно святкував свій перший мільярд тоді ще прем’єр Яценюк. Тож хай би Арсеній Петрович поділився в судовій залі своїми «економічними досягненнями» з усією Україною. Його розповідь багатьом пішла б на користь. І, гляди, комусь та й стримала б хапальні інстинкти? Бо якось негарно виходить: у Молдові прем’єр сидить, а наші чим від нього гірші? Вродою не вдалися чи що?

Ярослав БОРСУК

м. Підгайці

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини