Вільне життя

Наче якесь закляття

Учора, 15 серпня, стали відомі імена перших лауреатів XXXI літніх Олімпійських ігор у греко-римській боротьбі. Серед них і уславлений український атлет, чемпіон світа та Європи Жан Беленюк, який виборов срібну медаль у ваговій категорії до 85 кілограмів.  

Наче якесь закляття висить над збірною України в бразильському Ріо-де-Жанейро. Впевнено діставшись фіналу, у вирішальній сутичці, на думку багатьох, Жан боровся не стільки з російським атлетом Давидом Чакветадзе, як із суддівським свавіллям. Вигравши перший раунд (2:0), у другому через сумнівні рішення рефері тричі був змушений опускатися в партер. Тож «золото» знову залишилося недосяжним — лише п’ята медаль українців, чотири з яких — срібні.

Зрештою, все, здається, справедливо. Як уже згадував раніше, в країні, яка з кожним роком усе менше і менше уваги приділяє розвитку фізичної культури та спорту, виділяючи мінімальне фінансування та безжально закриваючи дитячо-юнацькі спортивні школи з товариствами, які підготували сотні і тисячі уславлених атлетів, залишається хіба сподіватися на дива, чи спортивні подвиги окремих яскравих особистостей.

У медальному заліку відверто пасемо задніх. Перед сьогоднішнім одинадцятим змагальним днем в України лише п’ятдесята позиція в суперечці 71-ї країни і збірної МОК, які завоювали медалі.

На фото: кидок проводить срібний призер Олімпіади Жан БЕЛЕНЮК.

Фото із сайту НОКу України

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини