Вільне життя

На Тернопільщині із 30 серпня демобілізовані учасники АТО зможуть швидше працевлаштуватися

Служба зайнятості Тернопільщини особливу увагу приділяє наданню послуг демобілізованим учасникам АТО. Ці люди потребують адаптації до умов мирного життя та інтеграції у ринок праці.

З початку 2016 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 1125 безробітних з числа колишніх військовослужбовців, з них 32 особи мали інвалідність. Про це повідомив директор обласного центру зайнятості Петро Химейчук.

Найбільше атовців за сприянням у працевлаштуванні звернулося до Тернопільського міськрайонного центру зайнятості – 151 особа, до Борщівського – 101, Чортківського – 95, Шумського – 88 та Кременецького районних центрів зайнятості – 85 осіб.

«Роботою вдалося забезпечити 149 колишніх військових, – зазначив директор ОЦЗ. – Зокрема, 20 отримали одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності, 50 – пішли на військову службу за контрактом. До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 24 атовці. А от професійним навчанням охоплено 40 таких осіб і 27 безробітних після завершення навчального процесу вже отримали постійні місця праці».

Усім демобілізованим учасникам антитерористичної операції, які звернулися до центрів зайнятості Тернопільщини, було надано профорієнтаційні послуги: вони залучалися до семінарів із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці, легальної зайнятості, з техніки пошуку роботи, до інформаційних семінарів щодо умов походження військової служби за контрактом.

94,4% учасників АТО, які стали клієнтами обласної служби зайнятості, отримували допомогу з безробіття. Її середній розмір у липні для цієї категорії громадян склав 2845 грн.

Вікова структура колишніх атовців зі статусом безробітного виглядає наступним чином: 4,8% – віком 15-24 роки, 17,2% – від 25 до 29 років, 22,1% – 30-34 роки, 39,3%  – 35-44 роки, майже 17% – особи, яким понад 45 років, у тому числі 1,6% – старше 55-ти. Розподіл за освітнім рівнем такий: особи з професійно-технічною освітою становлять 54,6%, з вищою і базовою та неповною вищою –  23,6%, з початковою та середньою – 21,8%.

На 01.08.2016 на обліку в місцевих центрах зайнятості перебувало 815 безробітних з числа демобілізованих учасників АТО, для яких продовжується пошук роботи.

«Із 30 серпня цього року, – наголосив Петро Химейчук, – атовці матимуть ще одну додаткову можливість для швидшого працевлаштування. Адже саме з цієї дати вступає в силу Закон України «Про внесення зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення».

Суть зміни полягає в тому, що роботодавцям за створення нових робочих місць і прийняття на них демобілізованих учасників АТО компенсовуватимуться витрати у розмірі єдиного соціального внеску з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Така компенсація виплачуватиметься протягом одного року з дня працевлаштування безробітних згаданої категорії громадян при умові, що безробітний працюватиме у роботодавця не менше 2-х років.

«А ще, – додав директор ОЦЗ, – швидше знайти роботу безробітним, у тому числі колишнім воїнам, допоможуть й такі новації в службі зайнятості, як: відеорезюме, відеопрезентації вакансій, он-лайн співбесіди, комунікації з безробітними через соціальні мережі».

Прес-служба Служби зайнятості Тернопільщини

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини