Вільне життя

На те вони інтелектуали, аби скрізь бути найкращими

Два тижні тому «Вільне життя плюс» розповіло про вагомий успіх досвідчених тернопільських майстрів з шахів і шашок Івана Хабінця та Віктора Юзюка в першому чемпіонаті України з інтелектуальних видів спорту, який наприкінці липня відбувся в Сумах. І в особистій, і в командній суперечці нашим землякам не було рівних. 

Завітавши відразу після повернення до Тернополя в гості до редакції, головний тріумфатор турніру Іван Хабінець із Теребовлі був сповнений позитивних емоцій. Тож, детально розповівши про перипетії боротьби в незвичному турнірі, де суперники в кожному турі двічі мірялися між собою силами як у грі в шахи, так і в шашки, випустив з уваги одну з головних деталей. Його партнер по збірній Тернопільщини Віктор Юзюк не тільки допоміг здобути чемпіонський титул у командній суперечці, а й  забезпечив подвійну перемогу тернополян в особистому турнірі.

Інший самобутній майстер Віктор Юзюк із Романового Села на Збаражчині на цю неточність звернув увагу, ще перебуваючи в Сумах, де залишився, аби взяти участь у чемпіонаті України з класичних шахів серед ветеранів. Утім, запевнив, на давнього соратника образи не має, пообіцявши після повернення додому доповнити історію славних перемог тернопільських інтелектуалів.

P1350093

І ось минулого понеділка, 15 серпня, спортивний відділ редакції радо зустрічав ще одного фаворита дебютних всеукраїнських змагань з інтелектуальних видів спорту. Збірній Тернопільщини і справді не було рівних у командних баталіях. Хоча би тому, що 63-річний Віктор Юзюк, доволі відчутно відставши від Івана Хабінця, решту 22-є конкурентів випередив. Титул віце-чемпіона України в особистому заліку йому принесли 23 очки з 36 можливих.

Не шкодує Віктор Якович і за тим, що залишився на чемпіонат України з класичних шахів. Уперше взявши участь у таких всеукраїнських баталіях, додав до особистої скарбнички нагород ще одну срібну медаль. Про напругу боротьбу у віковій групі до 65 років свідчить хоча би та обставина, що срібний і бронзовий призери набрали однакову кількість очок — по 5,5. Наш земляк випередив конкурента за додатковими показниками.

Ветеран сповнений бажання і далі брати участь у різноманітних змаганнях. Причому, відтепер не лише в обласних, в яких багато разів ставав лауреатом, а й у всеукраїнських.

На фото: під час перерви в баталіях першого чемпіонату України з інтелектуальних ігор Іван ХАБІНЕЦЬ і Віктор ЮЗЮК сфотографувалися на згадку з майбутнім бронзовим призером, сумчанином, майстром спорту з шахів Володимиром РУДАКОМ (посередині); Віктор ЮЗЮК у гостях в редакції.

Фото з архіву Віктора ЮЗЮКА та автора   

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини