Вільне життя

Нові тарифи «наступають»

Уже цього місяця в дію вступлять нові тарифи на послуги холодного водопостачання та водовідведення. Прийняті вони ще в червні цього року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Про це розповіли представники КП «Тернопільводоканал» на прес-конференції 10 серпня.


Згідно із прийнятими постановами тернополянам, які проживають у багатоквартирних будинках, тепер доведеться платити 11,48 грн за метр кубічний води та стоків (водопостачання — 4,79 грн, водовідведення — 6,69 грн). Для абонентів приватного сектору тарифи нижчі: вартість метра кубічного становить 10,64 грн (водопостачання — 4,44 грн, водовідведення — 6,20 грн). Зростання — близько 29% від попередньої ціни, тобто понад дві гривні за метр кубічний.

Тарифи, які діяли до серпня 2016 року і прийняті ще в 2014 році, були збитковими через ряд певних факторів: зростання податків і зборів, зменшення обсягів реалізації тощо. Начальник планово-економічного відділу КП «Тернопільводоканал» Володимир Водовіз стверджує, що основними причинами перегляду тарифів є інтенсивне зростання цін на електроенергію для водопровідно-каналізаційних підприємств.

— Порівнюючи вартість електроенергії на сьогодні, яка становить 2,18 грн/кВт.год, із ціною, що діяла торік (1,66 грн/кВт.год), зростання — 0,52 грн. Збільшення вартості електричної енергії суттєво впливає на собівартість послуг і призводить до збитковості підприємств, — каже Володимир Водовіз.

Минулого року «Тернопільводоканал» мав можливість користуватися державною субвенцією, яка частково відшкодовувала різницю в тарифах на централізоване водопостачання та водовідведення. На 2016 рік ці кошти в державному бюджеті не передбачені.

У КП «Тернопільводоканал» споживачам радять встановлювати індивідуальні лічильники, оскільки це допоможе зекономити на оплаті водопостачання та водовідведення. Сьогодні вже дев’яносто п’ять відсотків абонентів мають лічильники. Для тих, у кого вони наявні, середньомісячний розмір платежу становить приблизно за 2,5 м куб. на місяць на одну особу, а для тих споживачів, котрим нарахування проводиться за нормою споживання води, середньомісячний платіж — за 6 м куб. Аби зростання тарифів не було таким відчутним, абонентам також радять оформлювати субсидії, система яких сьогодні працює дуже активно.

Володимир Водовіз також зазначив, що, попри зростання цін, «Тернопільводоканал» і надалі залишається підприємством, де вартість послуг на водопостачання є однією з найнижчих порівняно з іншими областями.

Зоряна МУРАШКА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини