Вільне життя

Пам’яті лицарів Небесної Сотні

Минулої суботи, 13 серпня, в Збаражі на районному стадіоні «Колос» уже втретє відбулися традиційні змагання пам’яті лицарів Небесної Сотні, Героїв України Устима Голоднюка і Назара Войтовича. Паралельно з міні-футбольним і волейбольним турнірами глядачі мали нагоду спостерігати і за стартами найсильніших гирьовиків. 

У відкритому районному турнірі з гирьового спорту взяли участь вихованці Збаразької районної комунальної ДЮСШ, члени Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Сокіл», богатирі із села Травневе та всі охочі випробувати свою міць і силу. Нагороди в класичному двоборстві розіграли, піднімаючи, залежно від віку, гирі вагою від восьми до 24-х кілограмів.

Із найлегшими виступив наймолодший учасник, учень Збаразької ЗОШ №2 імені І. Франка, одинадцятирічний Андрій Тольпа. Виконавши за сумою двоборства 225 підйомів, юний богатир суттєво покращив особисте досягнення. Ще в двох юнацьких вагових категоріях учасникам довелося виходити на поміст з 16-кілограмовими снарядами. Серед атлетів, чия вага не перевищує 60 кілограмів, подвійну перемогу здобули соколи Олександр Пахомов і Андрій Кониш. А третє виборов молодший за них дев’ятикласник ЗОШ №2, учасник чемпіонату України серед школярів Максим Пік. Усі, до речі, займаються в Збаразькій ДЮСШ.

Вельми задоволеним результатом у сумі двоборства (201 підйом) залишився і переможець вагової категорії до 65 кілограмів, студент Тернопільського національного технічного університету імені І. Пулюя Володимир Гуменний. Друге ж місце дісталося вихованцеві ДЮСШ Володимирові Свистуну.

Ще напруженішою виявилася суперечка серед атлетів, яким уже підкоряються 24-кілограмові гирі. Скажімо, у ваговій категорії до 70 кілограмів Володимир Романчук зміг вирвати перемогу в срібного призера чемпіонату України Тараса Кузьми. Хоча не можна не зауважити, що під час ривка в останнього вислизнула з рук гиря, завадивши показати кращий результат. А третє місце посів Павло Партика з Травневого.

Натомість у наступній ваговій категорії суперечка за нагороди велася тільки між вихованцями ДЮСШ. Успіх відсвяткував другорозрядник Сергій Свистун, лише на три підйоми випередивши 14-річного бронзового призера чемпіонату України серед школярів Олексія Піпаша. Задоволений власним виступом і бронзовий призер Михайло Локоть.

А, так би мовити, на десерт, надзвичайно принципову суперечку глядачам подарували атлети, чия вага не перевищує 80 кілограмів. Виконавши під пекучим сонцем 203 підйоми за сумою двоборства, вихованець ДЮСШ, п’ятиразовий призер чемпіонатів України в різних вікових групах, студент Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Роман Баланюк довів свою перевагу над багаторазовим чемпіоном області, переможцем і призером чемпіонатів України, студентом Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Володимиром Дишкантом, якому трохи забракло часу на підготовку до змагань. Третє місце виборов Ростислав Кавулич із Теребовлі, який захищав честь «Сокола», четверте — Віктор Рудавський із Травневого.

Переможців і призерів нагородили медалями та грамотами і… на цьому змагання не завершилися. Найвитриваліші виявили ще бажання позмагатися в бліц-турнірі з поштовху гир протягом двох хвилин. Виконавши по 52 підйоми, цього разу Роман Баланюк з Володимиром Дишкантом першість розділили. А наблизитися до них виявилося під силу лише Тарасові Кузьмі.

На завершення ж не можна не згадати, що вихованець Збаразької ДЮСШ, підопічний Віталія Гуголя Роман Баланюк готується захищати честь збірної України і рідного краю на цьогорічному чемпіонаті світу з гирьового спорту, який наприкінці жовтня відбудеться в італійському Турині. Тож вихованці і наставники Збаразької ДЮСШ закликають усіх небайдужих до фізичної культури і спорту посприяти підготовці та участі атлета в планетарному форумі.

Фото з архіву тренера Збаразької ДЮСШ Віталія ГУГОЛЯ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини