Вільне життя

Пенсія у зв’язку із втратою годувальника

Отримую пенсію за віком у майже мінімальному розмірі. Недавно помер мій чоловік. Його пенсія була значно більшою, ніж моя. Ми проживали разом. Я фактично була на його утриманні.
Чи маю право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника після смерті мого чоловіка? Який розмір такої пенсії і куди звертатися за її призначенням?
М. П. Підгаєцький район.

Умови призначення пенсії у зв’язку із втратою годувальника встановлені статтею 36 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — закон).

Члени сім’ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв’язку із втратою годувальника.

Пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається в розмірі: на одного непрацездатного члена сім’ї — 50% пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім’ї — 100% пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками (стаття 37 закону).

Для призначення цього виду пенсії вам необхідно за місцем проживання подати до районного органу Пенсійного фонду відповідну заяву, свідоцтво про смерть годувальника, довідку органу місцевого самоврядування про склад вашої сім’ї і про місце вашого проживання та ін.

Пенсіонерам цей вид пенсії призначається довічно. Звертатися за її призначенням треба якомога скоріше. Відмову можна оскаржити до обласного управління Пенсійного фонду або до суду.

О. ЗВАРИЧ,
юрист газети.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини