Вільне життя

Пляцки для захоплення

Як тілько вибори, так одразу за пенсіонерів згадуют. Ая, що тілько не зробиш, лиш би голоси дістати. Кільо гречки, десіть гривнів до пенсії надбавлят, ще сотку на дільниці пообіцяют.

Ну, і до повного щастя сфотографуютьсі з нами, гарно побалакают. У нашім віці багато для щастя не тре. Як нема з ким у хаті словом сі перекинути, то ціле відро лапші з телевізора, а то й наживо — втіхи повні штани і спідниця.

Сусідка, як Юлька приїжджала в райцентр, то руки лізла цілювати їй. Кажу: бабо, ти що, здуріла? Ксьондзу йди цілюй, най ті благословит, жеби голова не боліла. Нє, та каже, Юлька файна, пенсіонерів розуміє, гарно балакає і каже, же всіх злодюг пересадит. І правду каже, бо в нас у державі всі злодюги, і всіх тре в тюрми. Після Юльки захопиласі Ляшком. Казала: хлоп то що тре — і файний, і статний, і вилами так енергійно махає, як її чоловік у молодості (а сусід хлопака був то що тре). Тож нинька сохне сусідка за Ляшком. Ми вже всьою вулицьов з нею балакали, повчали. Кажемо: людино, ти думай головою, а не вухами і очима. Толку з того балакання і краси, як воно ніц не тямит у життю, тілько під себе їдне з другим гребе. Нє, баба як сі сказила, слухати не хоче.

Днями вчув, же захочут пенсіонерам капку пенсії восени підняти. Як той молодик із вилами вискочит і скаже, же то завдяки йому, то моя сусідка від щастя інфаркту дістане. Я сі не дивую тим жіночкам, яких по телевізору кілька років тому показували. Питав їх журналіст, чо вони за Януковича голосували, раз він такий-сякий. «Красівий і статний мужчіна», — хором відповідали.

Але пощо нам такі дурниці. В нас он красиві, запашні та рум’яненькі пляцки, то, що тре для захоплення. Особливо — з яблук, особливо — з вільножиттівского рецептурника. Його нинька поповнюємо переписом від Олі Ванци.

Три яйци збиваємо зо склянкою цукру, можна не дуже сильно. Окремо розтираємо півпачки маргарини і три шклянки муки. Змішуємо зо збитими яйцями і додаємо шклянку сиру і чайну лижку поташу, погашеного оцтом. Місимо тісто, аби не липло до рук, при потребі досипаємо муку. Ділимо тісто на дві частини. Розкачуємо, першу викладаємо на бляшку, посипаємо манкою і викладаємо на неї потерті ябка (штук із десіть. Як кислі, то додайте цукру, а потім віддусіт сік, жеби закальцю не було). Накриваємо другою паланицьою і мастимо яйцьом, жеби файний рум’янец був, як сі спече. Розігріваємо духовку до 180—200 градусів і ставимо пектисі, перевірячи готовність сірничком і пильнуючи за рум’янцьом.

Смачного!

Ваш пан ЮЗЕК

Ілюстрація Миколи ПИЛИПОВИЧА

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини