Вільне життя

Природи дар безцінний

Бджільництво як вид промислу з’явилося ще на початку людського існування, хоча ці комахи, за свідченням археологів, обжили нашу планету набагато раніше.


Бджолине гніздо стало своєрідною біологічною фабрикою, де виробляють мед, віск, прополіс, маточне молочко, пергу, бджолину отруту. Продукти бджільництва є важливими профілактичними і лікувальними засобами проти багатьох хвороб. Особливою популярністю користується мед.

Мед є найціннішим лікувально-профілактичним продуктом. У ньому міститься близько ста різних компонентів, корисних для організму: вітаміни, глюкоза, мікроелементи, антибактеріальні й інші речовини. Сам Гіппократ рекомендував мед пацієнтам як головний зцілюючий засіб від багатьох хвороб.

В Україні відомо понад 20 сортів меду: акацієвий, ріпаковий, липовий, соняшниковий, гречаний та інші.

  • Корисним бджолиним продуктом є і пилок. До його складу входять усі природні хімічні речовини, необхідні для нормального росту і розвитку організму.
  • Перга, або бджолиний хліб — це продукт переробки бджолами пилку. Перга сприяє виведенню токсинів з організму, відновлює мікрофлору кишківника, поліпшує мозковий кровообіг при будь-яких формах інсульту та черепно-мозкових травмах.
  • Прополіс — унікальний цілющий продукт. Це природний антибіотик, що сильніший за всі синтетичні антибіотики, до яких бактерії швидко звикають.
  • Корисним є і маточне молочко. Воно має протирадіоактивні властивості. Його приймають з метою профілактики й лікування захворювань нервової системи, судин і серцевої недостатності. Маточне молочко має цілий набір унікальних за своїми властивостями біологічно активних речовин. Його ще називають «королівським желе».
  • Маточним молочком бджоли-годувальниці вигодовують личинки майбутніх маток.
  • Бджолина отрута — це секрет отруйних залоз, який разом із жалом бджола використовує проти своїх ворогів. Як продукт бджільництва, бджолина отрута застосовується в медицині при лікуванні радикулітів, ревматизму, бронхіальної астми, судинних захворювань.
  • Бджолиний віск — цінний продукт, який з давніх-давен широко використовується людиною для виготовлення свічок, лікувальних мазей, бальзамів, косметичних засобів. Нині налічується понад 40 галузей народного господарства, де застосовується бджолиний віск.

У відділі сільськогосподарської літератури обласної універсальної наукової бібліотеки організована книжкова виставка, присвячена цій темі та приурочена до Дня пасічника, на якій представлені періодичні видання і книги.

Запрошуємо всіх, кого зацікавила ця тема, і користуючись нагодою, вітаємо всіх пасічників з їхнім професійним святом.

Валентина СКОРЕНЬКА,
бібліотекар відділу сільськогосподарської літератури ТОУНБ.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини