Вільне життя

Причина втоми тернополян — через аварію на АЕС?

Попри аварійну ситуацію на Хмельницькій АЕС, на Тернопіллі рівень радіації в нормі, кажуть фахівці. 16 липня перший енергоблок Хмельницької атомної електростанції (розташована в місті Нетішині) відключили від енергомережі.

Причина — протікання по парогенератору. За інформацією прес-служби «Енергоатому», ситуація на другому енергоблоці залишилася стабільною, а «радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, перебуває на рівні, відповідному до нормальної експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень».

Невдовзі тривогу забив нардеп Андрій Артеменко, заявивши — аварія насправді серйозна, зафіксовано розгерметизацію ядерного палива. У згаданому «Енергоатомі» заяви Артеменка назвали оманливими й такими, що не відповідають дійсності.

Тим часом люди скаржаться на погане самопочуття і підвищену втомленість. Ці ознаки пов’язують із можливим підвищенням радіаційного фону.

«Його норма — до 25 мікрорентген на годину, — каже заступник начальника Тернопільського обласного центру з гідрометеорології Ірина Мірошникова. — Підвищення рівня в нашій області не зафіксовано. За даними чотирьох станцій, які розташовані в Кременці, Тернополі, Бережанах і Чорткові, аномальних показників після появи інформації про аварію ми не спостерігали».

Так, за даними метеорологів, у переддень аварійної ситуації на Хмельницькій АЕС радіаційний фон у чотирьох центрах (Кременці, Тернополі, Бережаних і Чорткові) становив відповідно 11, 12, 11 та 11 мкР/год. У наступні дні показники майже не зазнавали змін. Зокрема, 15 липня вони перебували на позначках 11, 12, 11 і 11 мкР/год, 16 липня — 11, 13, 10 і 11 мкР/год відповідно. В останні дні липня ситуація не змінилася.

4374799768Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини