Вільне життя

Піврічна робота правоохоронців: що, коли і як?

Про роботу поліції за період із січня по червень 2016 року прозвітував начальник головного управління Національної поліції у Тернопільській області Олександр Богомол на прес-конференції 25 липня. Журналістам розповіли про рівень злочинності в області, розкриття найгучніших справ, результати переатестації працівників першої та другої категорії ГУНП в Тернопільській області та про нові ідеї, які хочуть втілити в життя найближчим часом.


— За півроку в Тернопільській області було зареєстровано до єдиного обліку заяв та повідомлень про злочини та події 42 тисячі звернень, — розповідає Олександр Богомол. — Порівняно з попереднім роком їхній рівень зріс на 30 відсотків. Проте кількість розкритих справ збільшилася лише на 2,6 відсотка. За цей час зареєстровано 7 умисних вбивств, 2 випадки надання тяжких тілесних ушкоджень із смертельними наслідками, 8 розбоїв. Завдяки профілактичній роботі із громадськістю кількість шахрайств зменшилася на 16 відсотків. Знизився і рівень хуліганств (43 випадки в 2016 році порівняно з 55 — в 2015). Щодо викрадення автомобілів, то також є позитивна тенденція, оскільки близько 72 відсотків таких злочинів розкриті.

Проте, як і завжди, є інша негативна сторона медалі. Зросла кількість грабежів: цього року їх налічується 80 порівняно із 56 минулого року. Збільшилась і кількість квартирних крадіжок та дорожньо-транспортних пригод. Проблеми залишаються також із виявленням незаконного обігу наркотиків. Немає чим похвалитись і у сфері економіки: лише 6 корупціонерів було виявлено цього року.

Олександр Богомол розповів також про розслідування справи щодо головного лікаря Тернопільського районного територіального медичного об’єднання Ігоря Вардинця, якого звинувачують у вимаганні та отриманні хабаря у 200 тис. грн від приватного підприємця. Місце його перебування вже встановлено — це Німеччина. Про згвалтування тернополянки, яке сталося 14 липня на вул. Лозовецькій, також прозвітували: підозрюваного затримано, ним виявився чоловік ромської національності. Розслідування вбивства депутата Кременецької міської ради, громадського активіста Віталія Ващенка також просувається: кількох виконавців знайдено й затримано.

Щодо переатестації працівників ГУНП в Тернопільській області, то більшість із них залишаються на своїх посадах. За результатами переатестації працівників першої категорії, одну людину понизили, трьох підвищили, шістьох звільнили, решта підтвердила свою кваліфікацію. Щодо другої категорії — 15 працівників «спустились» на декілька сходинок, 8 — обійняли вищі посади, 14 – залишили стіни ГУНП.

Олександр Богомол поділився і планами на майбутнє. Так, за підтримки міської ради в Тернополі облаштують п’ять поліцейських станцій. Одна вже працює в районі залізничного вокзалу, де службу несуть семеро людей. Найбільша проблема, яка має місце в Тернопільській області — це крадіжки. Порівняно з минулим роком їхня кількість зросла на 15%. Тому громадянам пропонують ще одне нововведення: база обмеженого доступу, де власники номерних речей можуть надати інформацію про них, зокрема модель, колір, а також ідентифікаційний номер. «Проблема викрадених речей — це не тільки проблема поліції, а й їхніх власників», – наголошує начальник ГУНП в Тернопільській області. Осіб, які хочуть вберегти свої персональні речі, просять надсилати електронні листи на поштову скриньку nomerni_rechi@ukr.net. Тут потрібно вказати й своє прізвище, ім’я, по батькові та номер телефону. Усю інформацію правоохоронці вноситимуть у спеціальну базу. У головному управлінні Національної поліції запевняють, що ця інформація закритого доступу, тому громадянам не варто хвилюватися, що вона потрапить до рук небажаних осіб.

Зоряна МУРАШКА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини