Вільне життя

Село запахло хлібом

Ледь сонце піднялося на свої промені, як село наповнилося голосами жниварів. Тільки-но спала вранішня роса, як шеренгою один за одним рушають у поле потужні зернозбиральні комбайни «Джон Дір» агрофірми ПСП «Горинь».


На полі урочища За Гіркою, що біля Великих Куськівців, ще залишилося зібрати тридцять гектарів ярого ячменю. До обіду впорали 84-гектарну площу і стало відомо, що лан дав по 66 центнерів зерна. Водії комбайнів: брати Ігор та Андрій Шаблисті, Петро Шевчук, Степан Кирея, Володимир Саган, Микола Гунько, Андрій Стогній, Віталій Козлов, Віталій Кошло, Василь Віннічук, Олександр Бригадир розділені на два загони. Один з них, не гаючи часу, вирушає до урочища Біля Греня, другий — до урочища Біля рибгоспу, де на них чекають відповідно 122 га та 175 га ярого ячменю.

В агрофірмі використовують сучасні прилади для того, щоб оперативно визначити вологість зерна. Електронні вологоміри є на зерно-очисному тоці та в спеціалістів збиральних загонів Віталія Гордого і Володимира Стадника. З північної та південної сторін господарства безперебійно тримають зв’язок маршруту «поле—тік» водії КамАЗів Юрій Сидорук, Василь Бурак, Ігор Волянюк, Олег Боденчук, Сергій Коваль, Віталій Шевчук, Леонід Фарина, Володимир Кирея, Петро Музичук, Володимир Сінькевич. Щоденно вони перевозять 80—100 тонн збіжжя.

Кажуть у народі: «Не той хліб, що в полі, а той, що в коморі». Тому в агрофірмі переобладнано зернотік сучасними потужними очисними машинами та сушарками італійського й польського виробництва. Тут у три робочі зміни працюють механізатори Віталій Горощук, Василь Жигайло, Володимир Коп’як, Валерій Мисюка, Ігор Гонта, Олег Кирей та їхні колеги Микола Дягильов, Юрій Басій, Михайло Стасюк, Григорій Домчук, Андрій Костюк, Василь Саган, Юрій Стадник та Володимир Костюк. Вони забезпечують первинну очистку, калібрування насіння, сушку, навантаження і розвантаження та дбають про те, щоб на майданчику не залишалося ні кілограма зерна, а все надходило до комор. За цей комплекс робіт відповідають досвідчені спеціалісти Віталій Корнієнко, Богдан Цюх та Василь Козачук. Щоб на зернотоку було чисто, у дві зміни працюють жінки-трудівниці Ірина Савчук, Світлана Гривас, Марія Полоз, Тетяна Бригадир, Люба Бойко та Марія Білоголовка. Щодня сюди надходить 750—800 тонн цьогорічного врожаю.

Не гають в агрофірмі жодної години, щоб вчасно і належно заготувати корми для тваринництва. Утримуючи 2430 голів великої рогатої худоби, для збалансування необхідні поживні корми. Тому одразу ж після виходу з поля зернових комбайнів туди вирушають тюкувальні агрегати трактористів Андрія Чичотки, Михайла Чумака, Василя Кухарчука, Андрія Стадника, Руслана Андрощука, Сергія Шмигуна. І вже лягають рівними рядочками тюки золотистої соломи, які одразу ж навантажувачі Михайла Березюка та Остапа Селюка кладуть на автомашини Олексія Єфимчука, Юрія Малюти і Миколи Козло. На кормовому дворі їх акуратно складають навантажувачем Віталій Семчук разом із бригадою кормозаготівельників у скирти. За всією організацією робіт слідкує завідувач тваринницької ферми села Борсуків Олександр Волянюк. Щоденно вони запасають на зиму по 110—120 тонн цінного корму.

— Цьогоріч маємо до збирання на 1000 га озимої пшениці, на 1200 га ріпаку, на 600 га ярого ячменю, на 450 га гороху, — розповідає головний агроном господарства Микола Андрійович Шандрук. — Чітке виконання агрономічних і технологічних вимог, сприятливі погодні умови дали можливість виростити непоганий урожай. Зібрані озимий ріпак і горох заврожаїли з кожного гектара посіву відповідно 36 та 43 цнт. Одразу ж звільнені площі готуємо під майбутній врожай.

І справді тільки-но зібрали солом’яні тюки в урочищі За Гіркою, як уже вийшов у поле багатоопераційний лущильник з «Джон Діром», яким вправно володіють трактористи Віталій Гринюк і Микола Шевчук.

Керівники господарства подбали про добрі умови праці для жниварів: безпосередньо на виробництво везуть гаряче харчування, а людей у поле — автобусом, закріпленим за одним з кращих водіїв Сергієм Закидальським.

Стихає денна жнивна напруга, і на стіл голови агрофірми ПСП «Горинь» Осипа Амброзовича Гасюка лягає розгорнута інформація про хід польових робіт. Її щоденно збирає бухгалтер автотракторного парку Ірина Починок.

Григорій ВОЛЯНЮК

с. Борсуки Лановецького району

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини