Вільне життя

Субсидії: газ чи вугілля?

Якщо в селян є можливість використовувати для опалення і приготування їжі або газ, або вугілля, субсидію вони зможуть отримати за вибором. Про це восьмого серпня на засіданні Кабміну сказав міністр соціальної політики Андрій Рева.


Субсидію на тверде паливо будуть видавати грошима, в той час як субсидія на газ надається тільки в безготівковому вигляді. Здебільшого згадані пільги та субсидії стосуються сільських мешканців. «Якщо вартість твердого палива буде занижена, то селяни зможуть добирати субсидії на газ. І що важливо, збільшення субсидії на тверде паливо значить, що буде зменшуватися кількість людей, які використовуватимуть субсидії для газового опалення. Тобто ми будемо економити газовий ресурс, одночасно захистивши селян реальними грошима», — зазначив Андрій Рева.

Восьмого серпня Кабмін прийняв постанову, проект якої на доручення прем’єр-міністра підготувало Мінсоцполітики, щодо перегляду встановлених граничних показників вартості твердого палива та скрапленого газу для надання населенню пільг і житлових субсидій. Запропоновано встановити граничну ціну твердого палива на рівні 2000 гривень за тонну твердого палива (це на 23,5% більше, ніж торік) і 200 гривень на один балон скрапленого газу. Ці соціальні гарантії, на відміну від інших, надаються готівкою. За словами Андрія Реви, житлові субсидії розраховуються на рік, виходячи з вартості 2 тонн вугілля та двох-чотирьох балонів скрапленого газу, залежно від складу сім’ї, а пільги — з вартості однієї тонни вугілля та одного балону скрапленого газу. В 2016 році показник вартості тонни вугілля становить 1532 грн 88 коп, балону газу — 196 грн 66 коп.

Як сказав Рева, у першому півріччі 2016-го пільги та субсидії на тверде паливо надано понад 450 тисячам сімей на майже 760 млн грн. Але наразі, з огляду на збільшення граничної ціни твердого палива та скрапленого газу на надання пільг і субсидій, буде проведено донарахування відповідних показників для цих сімей.

Валентина ДЕВЛИШ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини