Вільне життя

Сутичка антихристів… 75 років тому

Кінець світу — тема, на якій регулярно спекулюють не одну сотню років. Так само й образ антихриста вбачали в багатьох діячах.


Найчастіше, мабуть, такі асоціації викликав Гітлер. Протестантський священик Ервін Люцер у книзі «Хрест Гітлера», цитуючи Біблію», пише, що в Європі підніметься світовий володар, який, обіцяючи мир, готуватиметься до війни. Він зачарує світ, маси поклонятимуться йому, щоб отримати право купувати хліб. Цей лідер буде наповнений бісівськими силами. Люцер пише, що схожість Гітлера та описаного в Біблії антихриста просто вражаюча. В унісон йому звучать слова Ервіна Харгаффа, американського біохіміка, уродженця Чернівців (за Австро-Угорщини), котрий так відгукувався про прихід нацизму: «Я бачу початок нового варварства, яке завтра назвуть новою культурою…»

Проте не спішімо з висновками. Американський генерал Джордж Паттон, командувач 3-ї армії США у Європі, занотував у 1945 році: «Ми зруйнували те, що могло б стати добрим народом, і натомість збираємося замінити їх на монгольських дикунів… Офіцери, за небагатьма винятками, схожі на ледь цивілізованих монгольських дикунів». У монгольських дикунах читач легко може впізнати росіян-комуністів. Що більше Паттон бачив радянських солдатів, тим більше переконувався, що треба задушити комунізм, доки такий шанс існує. 11 травня 1945 року на святкуванні капітуляції Рейху до його штабу приходили австрійці, чехи, серби, угорці та навіть німецькі офіцери — вони зі сльозами на очах благали дати їм останній шанс, доки більшовики не зробили з них рабів. «Ми перемогли німців, але не звільнили Європу — ми програли війну», — резюмував Паттон. Він пропонував повернути зброю проти «червоних», про що дізнався Сталін. У грудні 1945 року сталася дивна аварія, в якій постраждав лише він. У госпіталі Паттон почав одужувати і… раптово помер.

Пишучи про антихриста, Люцер мав на увазі Адольфа Гітлера, Харгафф теж мовив про нацизм. Але Паттон говорив про комунізм. Боротьбою за мир пояснювали свої дії Ленін і Сталін, вони ж прагнули світової революції та панування. А ще їм поклонялися народні маси… Нагадує опис із початку матеріалу, чи не так? «Релігія крові та землі змінила релігію покори і молитви», — писав про Німеччину Люцер. А що було з релігією на 1/6 частині Землі? Можна згадати й інших правителів, які знищили мільйони: Мао Цзедуна, Пола Пота та інших втілень антихриста. А Володимир Путін чим не приклад?

Кожен розуміє все, судячи зі свого досвіду. Проте, тавруючи напад Рейху на СРСР 75 років тому, більшість забуває або не може зрозуміти, що Гітлер випередив Сталіна у «визвольному» поході.

У червні 1941 року один антихрист випередив іншого. Солдат вермахту Гі Сайєр у щоденнику записав аж надто очевидне: «У війні завжди розплачується простий народ».

Ярослав ДЗІСЯК,
історик.

м. Чортків

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини