Вільне життя

Та, що нападає у серпні

Росія знову згрупувала сили на кордоні з Україною. І ось уже котрий тиждень політологи та різноманітні експерти як з України, так із-за кордону сперечаються — нападе чи не нападе?

Чому Росія любить серпень, запитують останнім часом міжнародні оглядачі провідних світових ЗМІ? Грузію атакувала в серпні 2008-го, Україну почала «кусати» із серпня 2013-го. Того ж року в липні в Азовському морі відбулося зіткнення українського човна й катера берегової охорони прикордонної служби Росії. Риболовецьке судно перекинулося, в результаті чого загинули четверо громадян України, одного вдалося врятувати. У серпні тирада з боку Москви про те, хто винен і кого треба карати, не вщухала.

Потім був серпень 2014 року. Аж зі США помітили, що Росія узялася перегруповувати свої сили на кордоні з Україною. Представник держдепартаменту США Джен Псакі під час брифінгу у Вашингтоні повідомляла — російські танки, артилерія та піхота перейшла у раніше вільну від терористів частину Донбасу, атакувавши українські частини, чим викликали паніку. Тоді цей крок назвали таємним вторгненням.

А пригадайте серпень 2015-го, «Іловайський котел» і масований наступ бойовиків 24 серпня.

Кажуть, що серпень для Москви — символічний. І не люблять у Кремлі цей місяць; він дратує. Скільки розбитих надій у правлячої верхівки розбив у 1991 році… І те, що Україна оці 25 років відпирається від «братньої упряжі» (коли з допомогою влади, а коли — їй усупереч), теж дратує, і то неймовірно. От і казяться в Москві — символічно й за звичним сценарієм. Прийняти поразку спокійно не можуть, а відпустити «колиску» — не хочуть.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини