Вільне життя

У вівторок дискваліфікували П’ятницю

Допустивши все ж збірну Росії до змагань у Ріо-де-Жанейро, Міжнародний олімпійський комітет однаково не може заплющити очі на зловживання окремими спортсменами забороненими препаратами. І хоча на бразильській Олімпіаді ще жодного допінгового скандалу не зафіксовано, карають і тих, хто вів нечесну боротьбу на попередніх Олімпіадах. 

Нові імена порушників антидопінгового законодавства Міжнародний олімпійський комітет оприлюднив минулого вівторка, 9 серпня. Серед чотирьох дискваліфікованих — і український метальник списа Олександр П’ятниця. Після повторних, з використанням нових наукових методів, тестів у взятій у 2012 році в атлета з Дніпра під час ювілейної тридцятої Олімпіади в Лондоні пробі (усі зберігаються десять років) виявили заборонений препарат туринабол.

208eec3-7584dd7-untitled-1

Покарання не забарилося. Нашого співвітчизника позбавили срібної нагороди Олімпіади-2012. Повернути вручені Олександрові П’ятниці медаль і диплом доручили Національному олімпійському комітету України.

Трьом іншим дискваліфікованим спортсменам нічого повертати не доведеться. Адже учасник Олімпіади-2012, білоруський метальник молота Павло Кривіцький, у якого виявили такий же препарат, як і в П’ятниці, і важкоатлети Нуркан Тайлан з Туреччини та Ріпсіме Хуршудян з Вірменії, які провалили повторний тест проб, узятих у 2008 році в Пекіні, до числа призерів не потрапили.

Раніше за вживання заборонених препаратів бронзову медаль Олімпіади в Лондоні відібрали в української важкоатлетки Юлії Каліни.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини