Вільне життя

Читали?

25-Й РІЧНИЦІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ. Перший урок у новому навчальному році Міністерство освіти і науки України пропонує присвятити відзначенню 25-річчя Незалежності України. Для учнів перших-четвертих класів пропонується тема «Це — наше і це твоє» з використанням мультфільмів, а для учнів п’ятих-одинадцятих класів рекомендується обговорити тему «Від проголошення Незалежності до нової України».


l l l

СТОМЕТРОВИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ СТЯГ до Дня Незалежності України пошили в Ужгороді. Тиждень над цим працювали тридцять швачок і використали понад кілометр ниток. Учора, в День Державного прапора, стометрове полотнище урочисто пронесли від площі Духновича до площі Народної.

l l l

МИ СПОКОНВІКІВ НА ЦІЙ ЗЕМЛІ. Український історик Олександр Алфьоров захистив дисертацію з генеалогії, дослідивши свій рід до 1450-х років. Через те, каже, готовий категорично заперечувати тому, хто скаже, що його прапрапра… дід не має відношення до нього, бо був, насправді, литвином, русичем чи ще кимось. «Але ж я — плоть від плоті, кістка від кістки своїх дідів і прадідів! — твердить історик. — Мій предок, один із засновників міста Суми Марко Алфьоров, писався черкесом або малоросом. Але хіба є принципова різниця між ним і мною, громадянином держави Україна? Адже ДНК у нас одна. Переконаний, що саме так маємо розуміти історію. Ми — народ, який народився тут, жив на цій території, боронив великий степ. Ми мали свою державність, втрачали її, але потім відновлювали. Нас завойовували, але не знищили. Якщо ми вважаємо, що українці не є нащадками тих, хто жив при Богдані Хмельницькому, Данилові Галицькому чи Святославі Хороброму, то маємо визнати, що взагалі нічого не знаємо про походження людства. Де в такому разі взялися українці?»

l l l

У ПОШУКАХ ВЕЛИЧІ. Нині в українському суспільстві великий запит на Святослава Хороброго. В Україні вже не менше чотирьох пам’ятників князю: два — в Києві й по одному — в Запоріжжі та Маріуполі. В останньому пам’ятник Святославу відкрили на місці поваленого Леніна наприкінці грудня 2015-го. Ініціаторами його встановлення стали двоє митців — батько і син Канібори — обидва Олександри. Нині батько творить, а син воює в полку «Азов». Саме він не дав росіянам захопити місто в серпні 2014-го, а відтак активно сприяв встановленню пам’ятника Святославу Хороброму. А нещодавно, за участі все тих же «азовців», до України з Росії повернули унікальний артефакт — печатку войовничого київського князя, підкорювача хозар, волзьких булгар, аланів, радимичів та інших племен.

l l l

СПРАВЖНІЙ ПАТРІАРХ. У свято хрещення Русі-України, розповідає архієпископ Євстратій Зоря, Патріарх Філарет о восьмій годині ранку вже був на Володимирській гірці для участі в державних урочистостях. Від 9.00 до 11.45 звершував літургію у Володимирському соборі. Потім 2,5 кілометра разом із паствою пройшов Хресною ходою. Далі — молебень біля пам’ятника св. Володимиру та літія за загиблими на Донбасі. Проповідь. Спілкування з пресою. Лише о пів на шосту вечора Патріарх повернувся в резиденцію, з якої вийшов близько десятої години. І це — у віці 87 з половиною років! Невтомно, промовляючи без папірця, доносячи до слухачів ясні та чіткі думки. Хіба все це — не ознака Божого благословення його служіння, попри всі московські «анафеми».

l l l

РОЗБІЙНИКИ З ВЕЛИКОЇ ДОРОГИ. Росіянка Алла Дудаєва стояла пліч-о-пліч зі своїм чоловіком генералом Джохаром Дудаєвим у боротьбі за свободу чеченського народу від російської експансії. Нині з дітьми живе у Швеції: вона художниця, поетеса, письменниця-інтелектуалка. Ось її думки про ситуацію в Україні: «Називайте речі своїми іменами! Війна з Росією — це не АТО, а війна. Понад сімдесят заводів демонтували і вивезли з Донеччини, Донецька і Луганська на фурах із «гуманітарною допомогою». Не розумію, чому, коли воює український народ, українські олігархи продовжують наживатися? Вони теж українці… І повинні внести свою посилену допомогу в перемогу України».

l l l

УКРАЇНА БУДЕ ВІЛЬНОЮ. «Боляче дивитися, — каже Алла Дудаєва, — як український народ стоїть на колінах, проводжаючи в останню путь загиблих героїв. В Україні не оголошена всенародна війна, тому відбувається зручна для російської влади «войнушка», таке собі виморювання людей. Задіяні малі сили, але водночас відбувається знищення кращих українських патріотів! Це вигідно тим, хто хоче, щоб перемогла Росія. Для них головне, аби таких добровольців стало менше… Європа бачить, як важко справжнім патріотам, і робить все, що в її силах. Санкції проти Росії триватимуть доти, поки в Україні будуть російські солдати. Але Україні треба розраховувати на свої сили, на український народ… Україна буде вільною. Це тільки питання часу».

За інформаціями видань «Українське слово», «Високий Замок», «День», RISU, «Україна молода».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини