Вільне життя

Читали?

ТАКІ РІЗНІ ГЕРОЇ. На кінець травня цього року в Україні було 419 офіційних Героїв України. Серед них 386 чоловіків і 33 жінки. 213 Героїв України нині живі, 206 померли. Леонід Кучма видав 132 найвищі нагороди, Віктор Ющенко — 114, Віктор Янукович — 40, Петро Порошенко — 133 (понад сто з них — Герої Небесної Сотні). На жаль, серед удостоєних цього високого звання є люди, яких важко назвати героями. Це, наприклад, нинішній народний депутат від «Опоблоку» Юрій Бойко, який відомий у суспільстві скандальною історією про закупівлю дорожчих на сотні мільйонів доларів газовидобувних морських платформ, а не завдяки своїм подвигам в ім’я України. Це і Юхим Зв’ягільський, і Сергій Тулуб, що організовував «тітушок» на Майдан. 

l l l

А ТИМ ЧАСОМ… Заклики громадськості позбавити найвищого звання України таких одіозних осіб залишаються непочутими. Річ у тім, що ця процедура обумовлена статтею 16 Закону «Про державні нагороди України»: «Позбавлення державних нагород може бути проведено Президентом України лише в разі засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду у випадках, передбачених законом». Отже, спочатку має бути обвинувальний вирок і подання суду до Президента про позбавлення нагороди, а вже на цій підставі — відповідний указ Президента (і то не обов’язково, а на його розсуд). Наразі ніяких вироків щодо будь-кого з носіїв звання «Герой України» немає, тож навіть державні зрадники залишаються нагородженими. А за понад два роки в адміністрації Президента так і не спромоглися внести зміни до процедури позбавлення звання Героя.

l l l

СПОКОЮ ЧЕКАТИ НЕ ВАРТО. Екс-заступник голови СБУ Олександр Скипальський зазначає: «Нинішня війна на Донбасі — це частина системної боротьби Росії на знищення України як держави. Спокою нам чекати не варто. За першої-ліпшої нагоди Росія чинитиме провокації — як на Донбасі, так і на решті території України. Убив-ство журналіста Павла Шеремета, за багатьма ознаками, було здійснене російськими спецслужбами… Є велика загроза, що теракти можуть і надалі відбуватися в різних регіонах нашої країни. Росія зацікавлена в тому, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні, аби легше досягти своєї мети.

l l l

НЕ ДО ПАРАДІВ НИНІ… Наближений до Кремля російський політолог Сергій Марков прямим текстом заявив: якщо Захід віддасть Україну під контроль Росії, то терор у Західній Європі припиниться. Про це нагадує український політолог Сергій Грабовський і закликає «мобілізувати війська на рішучий опір. Не треба проводити паради, а треба стягувати всю техніку до передової. Досить платити життям десятків українських вояків за балаканину в Мінську і якийсь мирний план Порошенка. Немає його! Ще у знаменитій фултонській промові Черчілль сказав: «Росіяни визнають тільки силу». Вони повинні цю силу відчути».

l l l

УДАР У СПИНУ УКРАЇНІ. Так оцінює ухвалення польським сеймом резолюції щодо Волинської трагедії український публіцист та історик Ігор Лосєв. Він, зокрема, зазначає: «Петро Порошенко встав на коліна перед польськими жертвами. Але вся річ у тому, що польська влада не встане на коліна перед українськими жертвами. І це показник абсолютної асиметрії наших відносин з поляками. Для того, щоб напоумити наших польських сусідів, яких охопило чергове геополітичне безумство, українському парламенту слід прийняти аналогічну постанову із засудженням польського геноциду українців західних земель, злочинних дій Армії Крайової, селянських батальйонів та інших польських формувань. Лише це там зрозуміють. Усе інше, всі апеляції до моралі, християнських цінностей, мудрості там відкинули».

l l l

ЖЕРТВАМ АРМІЇ КРАЙОВОЇ. В Україні відкрили перший пам’ятник жертвам Армії Крайової. Меморіальний знак із викарбуваними прізвищами місцевих цивільних українців з’явився в селі Милошевичі на Львівщині. Уже відомо про ініціативи встановлення таких пам’ятників в інших містах і селах Західної України. Це й не дивно, адже, як свідчать історичні матеріали, географія кривавих злочинів Армії Крайової доволі широка.

l l l

ЗА ЩО БУЛА ХОДА? УПЦ (МП) всіляко переконувала українське суспільство, що її хресний хід не політична, а суто церковна акція за мир. А ось журналіст В’ячеслав Піховшек, що вів разом з УПЦ (МП) телемарафон «Крестный ход Украинской православной церкви 2016 год» і якого називають одним з ідеологів цієї хресної ходи, каже, що «это был всеукраинский протест за мир и против войны», «против сегодняшних наглых, хамских дей-ствий нынешней украинской власти… и всех поддерживающих её радикалов, которые последние два года ведут грязную и наглую кампанию дискредитации» УПЦ (МП). Зокрема, звернення ВР до Вселенського Патріарха про надання автокефалії Українській церкві він назвав «плевком в лицо» УПЦ (МП).

За інформаціями видань «Екс-прес», «Україна молода», «День», «Релігія в Україні»
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини