Вільне життя

Чому така мізерна пенсія?

Я народився у 1952 році, вийшов на пенсію 2012-го, маю 31 рік стажу. Призначили мені пенсію 949 грн. Такою була вона до травня 2016-го. В травні цього року добавили 38 грн 40 коп., тож отримую тепер 987 грн 40 коп.

Чому така пенсія мізерна, коли мінімальна має бути 1130 грн, а моя, виходить, не належить навіть до мінімальної, а до мізерної. Прошу дати відповідь. 

Ваш постійний читач Микола

с. Олексинець, Кременецький район.

На запитання відповідає заступник начальника управління — начальник відділу з питань призначення пенсій головного управління Пенсійного фонду України в області Галина Іванюк.

Із першого травня 2016 року збільшено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, і встановлено його на рівні 1130 грн. Відповідно з травня зросли розміри пенсій, котрі були встановлені на рівні мінімальної пенсії за віком, а також підвищення, доплати й надбавки, які визначаються, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється за умови наявності повного страхового стажу на час призначення пенсії. Так чоловікам, які вийшли на пенсію до першого жовтня 2011 року, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, за наявності 25 років страхового стажу. Для тих чоловіків, які вийшли на пенсію після цієї дати, потрібний стаж становить 35 років.

Особам, які не мають повного стажу, що дає право на отримання пенсії на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, розмір пенсії визначається пропорційно до наявного страхового стажу, виходячи з нового прожиткового мінімуму.

Оскільки ваш страховий стаж менше 35 років, розмір пенсії з першого травня 2016 року обчислено пропорційно наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком — 1130 грн.

Підготувала Валентина ДЕВЛИШ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини