Вільне життя

Щодо реєстрації неприбуткових організацій у новому реєстрі

Тернопільська ОДПІ повідомляє, що затверджено Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій,  включення до Реєстру та виключення з нього.

Фахівці відділу адміністрування податку на прибуток інформували, що до 17 вересня податкова інспекція надішле неприбутковим організаціям, включеним до Реєстру станом на 13.08.15р. (день набрання чинності Закону від 17.07.15 р. № 652-VІІІ) (крім неприбуткових організацій, установчі документи яких оприлюднено на порталі електронних сервісів та які відповідають вимогам п. 133.4 Податкового кодексу) письмові запити про надання у місячний строк відповіді про відповідність неприбуткової організації вимогам  п. 133.4 Податкового кодексу та завірені керівництвом організації копії установчих документів.  Для житлово-будівельних кооперативів необхідно, також надати засвідчені копії документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку кооперативом.

У місячний строк із дня отримання відповіді на запит та зазначених документів податкова інспекція:

  • включає організацію до нового Реєстру – у разі відповідності її установчих документів вимогам п. 133.4 ПК, а для ЖБК – також за наявності засвідчених ними копії документів ЖБК;
  • надсилає повідомлення з відмовою – у разі невідповідності установчих документів організації вимогам п. 133.4 ПК, а для ЖБК – також за відсутності копії документів ЖБК. У відділі зазначили, що такі організації не можуть бути виключені з Реєстру до 01.01.17 р. До цієї дати вони зобов’язані привести свої установчі документи у відповідність до вимог Податкового кодексу та подати  до податкової інспекції копії документів із метою включення до нового Реєстру. Організації, які не виконають дану вимогу, після 01.01.17 р. будуть виключені з реєстру шляхом скасування присвоєної  їм ознаки неприбутковості.

Постанова Кабінету Міністрів України від 13.07.16 р. № 440 набула чинності з 16 липня 2016 року (опубліковано – «Урядовий кур’єр» від 16.07.16 р. № 132).

Детальніші консультації – у Центрі обслуговування громадян. Телефон для довідок: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини