Вільне життя

За новою формою — із серпня

1

Під час чергової гарячої лінії Тернопільської ОДПІ на запитання додзвонювачів відповідала начальник відділу адміністрування ПДВ та контролю за відшкодуванням ПДВ Лариса Овсійчук. Тому й не дивно, що телефонували переважно бухгалтери:


— З якого місяця платники ПДВ повинні подавати декларації за новою формою? Наскільки поінформована, зміни прийняли ще в травні, а офіційно опублікували в липні.

— Справді, зміни до звітності внесені наказом Мінфіну від 25 травня цього року, а опубліковані в «Офіційному віснику України» від першого липня. А це означає, що податкову звітність із ПДВ зі змінами «місячні платники» вперше подаватимуть за серпень (граничний строк — 20 вересня), «квартальні» — за четвертий квартал (до 10 лютого 2017 року).

— Нещодавно стали платником ПДВ. Уже з’явилися постійні клієнти, яким щоденно відпускаємо продукцію. Чи можу складати для кожного одну зведену накладну, скажімо, раз на місяць?

— Податковий кодекс таке дозволяє. Стаття 201 передбачає, що у разі безперервного або ритмічного постачання товарів чи послуг можна складати зведені податкові накладні. Але не пізніше останнього дня місяця, в якому вони були здійснені.

— Підкажіть, чи маємо право включати до складу податкового кредиту вартість окремо придбаних у спеціалізованих магазинах товарів, на які видані касові чеки?

— При здійсненні операцій з постачання товарів чи послуг платник податку — продавець зобов’язаний скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. І тоді така накладна є для покупця підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Однак законодавством передбачені і випадки, коли підставою для нарахування податкового кредиту можуть бути й інші документи. Їх перелік дає стаття 201 Податкового кодексу. У вашому випадку це можуть бути і касові чеки, які містять суму отриманих товарів та загальну суму нарахованого податку. Також обов’язково мають бути фіскальний і податковий номери постачальника. Але хочу застерегти, що загальна сума отриманих товарів не може перевищувати без урахування ПДВ двохсот гривень за день.

— Згідно з рішенням суду наш постачальник перерахував нам за порушення умов господарського договору штрафні санкції. Чи треба включати цю суму до бази оподаткування ПДВ?

— Не потрібно. Стаття 188 Податкового кодексу передбачає, що база оподаткування операцій з постачання товарів чи послуг визначається, виходячи з їх договірної вартості. До складу договірної (контрактної) вартості не включаються суми неустойки (штрафів або пені), три проценти річних та інфляційні, що отримані платником податку внаслідок невиконання або неналежного виконання договірних зобов’язань.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини