Вільне життя

Звільняють редактора тернопільської районної газети

43767

Рішення п’ятої сесії Тернопільської районної ради від 29 липня цього року про звільнення з посади головного редактора районної газети «Подільське слово» Ганни Макух та призначення нової людини ідентичне репресивній політиці колишньої псевдоімперії. А все тому, що виносячи це питання на розгляд сесії, керівництво району знехтувало думкою колективу редакції газети.

— Президія районної ради отримала звернення від ініціативної групи, — повідомив під час сесії голова Тернопільської районної ради Андрій Галайко. — У зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ», депутати ради занепокоєні подальшою долею газети «Подільське слово». З метою збереження видання та його подальшого розвитку, нарощування тиражів і наповнення цікавим контентом депутати Ігор Хомко, Ігор Мигдаль, Андрій Кузь, Ярослав Решетуха, Олександра Шуліга, Юрій Малецький, Володимир Дзудзило, Юрій Федуник, Роман Сивак, Арсен Чудик, Микола Михальчишин, Руслан Тарасенко, Віктор Свербивус, Марія Лотоцька, Олександр Гасілін, Володимир Мокрицький і Володимир Костик підписалися за те, щоб розглянути на сесії питання про звільнення головного редактора.

Це всіляко приховували від колективу редакції. Про те, що питання розглядатимуть на сесії, ми дізналися 28 липня в другій половині дня, здаючи газету до друку. Поспіхом зібрали збори колективу й підготували звернення до голів районної ради, райдержадміністрації, профільної комісії та депутатів. Однак думка працівників газети нікого не цікавила… Більше того, ніхто з депутатів, керівництва району не спромігся пояснити причин такого рішення. Всі мовчали, а один із народних обранців поспішно говорив: «Голосуємо, голосуємо!» І проголосували. Покірно, як вівці. «За» — 20 із 31 присутнього на сесії депутата. Лише Олександр Гасілін натиснув «проти». Решта утрималися.

На місце Ганни Макух за поданням голови Тернопільської РДА Олександра Похилого призначено дружину Підгороднянського сільського голови Наталку Чапрак, за яку віддали голоси 24 депутати. Голосування відбулося з порушенням Закону України «Про роздержавлення державних та комунальних друкованих ЗМІ», адже «Подільське слово» перебуває в процесі реформування, тому державні органи влади вже не мають права звільняти і призначати головного редактора. «Новопризначенка» розповіла, що має 25 років трудового стажу. Працювала в газеті «Чарівниця», де була перекладачем, літературним редактором, виконуючим обов’язки головного редактора. З 2000 року перебуває на посаді головного редактора газети рекламного спрямування «У кожен дім». Попри це в журналістському середовищі Тернопільщини ім’я Наталії Чапрак нікому невідоме.

На запитання, де можна прочитати її публікації, «новий редактор» відповіла, що її текстів ніде не видно, бо вона не підписується справжнім іменем. Натяком назвала працівників газети «заробітчанами». Про те, в якому напрямку розвиватиме газету, сказала: «Я знаю, що робити для того, щоб газета могла сама себе утримувати. Але не обіцяю, що мені це вдасться, бо це не тільки від мене залежить, а значною мірою — від колективу, але все, що буде залежати від мене, я буду робити. Якщо ви думаєте, що вже наступної п’ятниці газета вийде зовсім інша, то я вас розчарую: в цю п’ятницю не вийде інша газета, і на наступну не вийде інша, і, можливо, через місяць чи через два не вийде».

— Ми говоримо, що будуємо правову державу, демократичне суспільство. Та в житті кожної людини настає «момент істини», коли доводиться називати речі своїми іменами, — зазначила під час виступу на сесії Ганна Макух. — 27 липня я отримала кілька дзвінків від депутатів райради про те, що в РДА збирають підписи для моєї відставки. В четвер зранку я поїхала в райдержадміністрацію до Олександра Похилого. Біля його кабінету спілкувалася з депутатами, які входять до фракції нинішньої партії влади. Вони мене запевнили, що з ними ніхто на цю тему не говорив і підписів ніяких не збирав. Під час особистої розмови Олександр Похилий сказав, що збір підписів — це дезінформація, що такого немає, не може бути, а питання не виносять на розгляд сесії. До того ж, раніше голова РДА підписав розпорядження про те, що адміністрація виходить із засновників «Подільського слова». Після цього я спокійно поїхала в редакцію готувати до виходу черговий номер тижневика. А в другій половині дня нам стало відомо, що питання на сесію таки винесли.

Вірогідно, що ця ситуація — результат чиїхось нездорових амбіцій. Щоб захистити свої честь і гідність, редакція «Подільського слова» звертатиметься до суду. Працювати в умовах радянського рогулізму не хоче ніхто.

Колектив газети «Подільське слово»

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини