Вільне життя

Медики на фініші

280887ea3920fc4d33f1c34859f19542

Українські абітурієнти продовжують визначатися із навчальними закладами. Університети, інститути, коледжі, училища ще борються за найкращих студентів і приймають їх у свої лави. Не залишається осторонь і Чортківський державний медичний коледж, який за сімдесят років випустив з-під своєї опіки більше чотирнадцяти тисяч майбутніх медиків. Як проходить вступна кампанія у стінах закладу, нам розповіла заступник директора з навчальної роботи і за сумісництвом заступник голови приймальної комісії Чортківського державного медичного коледжу Ірина Мирончук.


— Прийом студентів у нашому коледжі здійснюється на базі 9 та 11 класів, — каже пані Ірина. — Вступники на основі неповної загальної середньої освіти складали іспити залежно від спеціальності, абітурієнтів з повною загальною середньою освітою зараховували на основі сертифікатів ЗНО. Прийом документів здійснювався на такі спеціальності: «Лікувальна справа», «Сестринська справа», «Стоматологія ортопедична», «Фармація» та «Акушерська справа». Загальна кількість поданих заяв становить 652.

Цьогоріч майбутні працівники медичної сфери віддали перевагу спеціальності «Стоматологія ортопедична». Саме сюди абітурієнти Чортківського коледжу подали найбільше заяв — 5,7 відсотка на одне місце. Чимало охочих стати й майбутніми фармацевтами — 5,5% на одне місце. Загалом конкурс на одне місце в коледжі становив три особи. А станом на 5 серпня 443 абітурієнти принесли оригінали документів й очікують, коли їх покличуть у стіни навчального закладу. Проте прийом документів триває до 15 серпня, зокрема на заочну форму навчання.

Цього року Чортківський медичний коледж приймає студентів із 11 областей, у тому числі і з Донецької. Семеро осіб з цієї області виявили бажання здобувати освіту в медколеджі. Шестеро з них позбавлені батьківського піклування. Відповідно до умов цьогорічної вступної кампанії позаконкурсний вступ відмінений. Проте для громадян, котрі з об’єктивних причин потребують підтримки держави (сюди належать й діти, позбавлені батьківського піклування), є свій конкурс на вступ — за квотами, кількість яких кожен заклад визначає самостійно. Тому такі абітурієнти матимуть змогу навчатися в коледжі на державній формі.

Окрім дітей, позбавлених батьківського піклування, в коледж подали документи й інші соціально незахищені категорії: 19 напівсиріт, 68 дітей з багатодітних родин, 18 інвалідів, 8 дітей учасників АТО. Щодо держзамовлень, то найбільший обсяг у медичному коледжі на «Лікувальну справу» — 70 місць. Чимало виділили й на «Сестринську справу» — 60 місць.

Ірина Мирончук зізнається, що цьогоріч проблем зі вступниками не було жодних. До того ж в коледжі працювала апеляційна комісія, але скарг від абітурієнтів приймати не доводилось. Тож «медична» вступна кампанія пройшла без казусів.

Зоряна МУРАШКА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини