Вільне життя

Чому не підвищили пенсію?

xbhcvgfcgvb

Дуже хотіла дізнатися, чому мені, колишній вчительці із 48-річним стажем, не підвищили пенсії на тих мізерних 6%, які обіцяв пенсіонерам уряд.


У мене в попередні роки була пенсія 1630 грн, але в серпні 2015 р. її зменшили до 1279 грн, взимку знову збільшили. Тепер одержую 1466 грн. Цих мізерних гривень майже не вистачає, бо, крім ліків, ще потрібні якісь продукти, щоб виживати, а про одяг, взуття уже й не згадую.

Я почала працювати ще з 18-річного віку. Спочатку — вихователькою, потім вожатою, з 1969 р. — вчителькою. Педагогів у селах не вистачало, то змушена була працювати й у денній, і у вечірній школах (це дві ставки). Зарплата була 200 крб, а згодом 300—320 крб. Не порівняти ті гроші з теперішніми гривнями при такому зростанні цін.

Чому мені не збільшили пенсію на тих 6 відсотків (це ж повинно було бути приблизно на 87 грн).
Якщо ви не зможете мені допомогти, то, будь ласка дайте адресу наших високих посадовців — прем’єр-міністра, Президента чи нового міністра соціальної політики.

О. С. АНКУДІНОВА. с. Сорока Гусятинського району.

На запитання відповідають спеціалісти головного управління Пенсійного фонду в області.

Ви одержуєте пенсію за віком, обчислену за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Згідно зі ст. 28 зазначеного закону (в редакції, яка діяла до першого листопада 2011 р.) мінімальний розмір пенсії за віком, за наявності в жінок 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. За кожний повний рік страхового стажу понад 20 років жінкам пенсія за віком збільшується на один відсоток розміру пенсії, але не більш як на один відсоток мінімального розміру пенсії за віком.

Розмір пенсії для кожного визначається індивідуально, залежно від набутого страхового стажу, одержаного заробітку, з якого сплачувалися страхові внески, а також права на підвищення та надбавки.

Одночасно законом передбачено проведення перерахунку пенсії непрацюючим пенсіонерам у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму. З першого травня 2016 року розмір вашої пенсії не змінився, оскільки працюючим пенсіонерам не проводиться перерахунок пенсії у зв’язку із зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Після звільнення з роботи пенсія буде перерахована з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи. Особа повідомляє про звільнення з роботи шляхом подання заяви до органу Пенсійного фонду.

Заробітна плата для обчислення пенсії визначається як добуток індивідуального коефіцієнта заробітної плати застрахованої особи на середню заробітну плату на одну застраховану особу, з якої сплачено страхові внески, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодження із центральними органами виконавчої влади у галузях статистики, економіки, праці та соціальної політики і фінансів.

Для осіб, яким призначено пенсію до 2008 року, застосовується показник середньої заробітної плати (дохід) у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні — 1197,91 грн.

Щодо зменшення розміру пенсії повідомляємо, що в період з 23 грудня 2010-го по 31 липня 2015 року, згідно з постановою Гусятинського районного суду, розмір вашої пенсії визначався із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2009 рік — 1650,43 грн.

З першого серпня 2015 року після надходження постанови Львівського апеляційного адміністративного суду проведено перерахунок і розмір пенсії узгоджено із нормами чинного законодавства.

Із приводу отримання більш докладного роз’яснення щодо пенсійного забезпечення рекомендуємо звернутися до органів Пенсійного фонду за місцем проживання.

Підготувала Валентина ДЕВЛИШ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини