Вільне життя

Академічна нечесність: куплені дипломи і наукові ступені

Плагіат у студентських і викладацьких наукових роботах, корупція у вищій освіті, починаючи від купленого заліку й закінчуючи купленою докторською дисертацією, зниження якості вищої освіти, торгівля посадами у вишах — про ці й інші проблеми сучасної вищої освіти в Україні та світі говорили під час презентації видання «Академічна чесність як основа сталого розвитку університету» в Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка.

За словами президента Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, професора Варшавського університету Тараса Фінікова, до створення збірника залучили 12 авторів: міжнародних експертів, ректорів, деканів і докторантів. Ключові теми видання, про які пишуть дослідники, — історія проблематики, прояви академічної недоброчесності і правове поле, в якому їх вирішують у світі.

Як повідомив координатор Проекту сприяння академічній доброчесності Тарас Тимочко, нині до цього проекту, який розпочинають американські ради з освіти за участю Міністерства освіти і науки України й за підтримки Посольства США, охопить 10 українських університетів з різних регіонів і з різними характеристиками. Вишам пропонуватимуть створення комплексу документів, свого роду «кодексів честі», а також внутрішній моніторинг проблем і участь в роботі міжнародних інституцій, що займаються проблематикою академічної чесності.

Результатом спільної роботи, за словами експертів, має стати розуміння освітніх проблем і бажання їх розв’язати насамперед студентським і викладацьким колективами вишів. Це дозволить вплинути на зниження рівня корупції й недоброчесності у вищій освіті України, який, за нинішніми оцінками, становить 70-72 відсотки. Також передбачена робота над внесенням відповідних змін до законодавства у сфері вищої освіти.

Скріншот титулу видання

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини