Вільне життя

А я народився в… кропиві?

Мабуть, багато хто з нас у дитинстві чув від бабусь і дідусів, а інколи й від матерів у відповідь на запитання «звідки я взявся?», що нас знайшли (як правило) в капусті.


Тепер, після пов’язаних із декомунізацією перейменувань міст, жителі вчорашнього Дніпропетровська можуть похвалитися, що народилися в Дніпрі (люди-амфібії чи що?) А жителі Кіровограда (тепер — Кропивницький) вам повідають, що народилися в… кропиві.

Я ніколи не думав, що в наших людей, особливо з управлінської касти, настільки бідна уява. Адже Дніпропетровськ можна було б назвати дуже красиво, наприклад, Січеслав або Славутич. Та й Кіровограду більше пасувала б назва Златопіль чи якась інша стара козацька, бо загалом не прийнято в світі називати іменами людей (окрім найвидатніших постатей нації, як от у нас Франко, Хмельницький, Шевченко чи імен засновників міст, як заснованої Олександром Македонським Александрії, а в нас Київ та Львів), бо це ідолопоклонство. Та й чи хотів би, наприклад, Кропивницький, щоб його прізвище присвоїли місту і при тому, що серед містян є багато цим невдоволених?

А так далі маємо те, що маємо. І кому на те скаржитися?

Ярослав БОРСУК

м. Підгайці

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини