Вільне життя

Борщівщина у графіці Тетяни Окальської

Унікальне видання під такою назвою побачило нещодавно світ в одному із видавництв. Художник-графік, майстер сучасного образотворчого й декоративно-прикладного мистецтва Тетяна Окальська проілюструвала глянцевий календар своїми графічними роботами, на яких зображено руїни замку в Кудринцях, печерний храм у Монастирку, дзвіницю в Сапогові, панський палац у Звенигороді, готичні костели в Озерянах і Лосячі та ще багато історичних пам’яток краю.

Пані Тетяна зізнається, що ідею видати календар виношувала декілька років. Найважче було віднайти кошти, адже поліграфічні послуги нині дуже дорогі. Однак у мисткині є багато друзів і поціновувачів її творчості, які розуміють, що таланти потрібно підтримувати. За сприяння голів борщівських районних ради та адміністрації Івана Кобилянського і Людмили Юзьків, а також начальника відділу культури Ольги Журавінської, керівника апарату районної ради Павла Андрушківа, друзів Олега Левицького, Петра Довгошиї та Аліни Фрайнд давню мрію художниці вдалося втілити в життя, заодно й продемонструвати всю красу Борщівського краю для гостей, туристів.

Щоб подати короткий опис кожної історичної пам’ятки, авторці календаря довелося перечитати чимало довідкової літератури, аби уникнути неточностей чи перекручень. На урочистій презентації художниця розповіла: в процесі роботи спілкувалася і радилася з багатьма людьми. Упорядкувати видання допомагали історики, журналісти, краєзнавці, науковці. Коли працювала на пленерах, часто підходили місцеві жителі й розповідали щось цікаве про костел чи церкву, дзвіницю чи замок. Багато почерпнула для себе і з цих розповідей.

Тетяна Окальська є активним членом художньо-мистецького об’єднання «Потік», що діє при Борщівському краєзнавчому музеї, організувала десять персональних виставок у Борщеві й різних містах України. Брала участь у багатьох колективних виставках. У 2006-му та 2008 роках отримала дипломи ІІ і ІІІ ступенів мистецьких премій ім. Ярослава Музики. У 2013 році її нагородили ювілейною медаллю УПЦ КП «1025 років хрещення Руси-України» — за відродження духовності. А цьогоріч Тетяна Окальська з нагоди 25-ї річниці Незалежності України отримала ювілейну медаль Президента України.

SL377960

Ірина МАДЗІЙ

На фото авторки (зліва направо): начальник управління культури Борщівської РДА Ольга ЖУРАВІНСЬКА, голова райради Іван КОБИЛЯНСЬКИЙ, Тетяна ОКАЛЬСЬКА, керівник апарату райради  Павло АНДРУШКІВ під час презентації календаря.

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини