Вільне життя

Виплату пенсій поновлено

У зв’язку з втратою з першого травня 2016 р. чинності Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 р. №3723-ХІІ журналістам, які працюють у державних та комунальних засобах масової інформації, поновлено виплату пенсії.


Робота на посадах журналіста/редактора комунального засобу масової інформації до першого травня 2016 р. регулювалась Законом України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» і прирівнювалась до роботи на посадах державної служби.

Закон України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 р. №889-VІІІ, який набув чинності з першого травня 2016 р., не містить поняття «посада, прирівняна до державної служби». У зв’язку з вищевикладеним з першого травня 2016 р. норма щодо особливого порядку виплати пенсій особам, які перебувають на посадах державної служби, на журналістів комунальних засобів масової інформації не поширюється. Виплату пенсій, незалежно від її виду (за віком, по інвалідності, втраті годувальника), зазначеній категорії осіб поновлено з травня цього року в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Сьогодні пенсії журналістам державних та комунальних засобів масової інформації призначаються на загальних умовах відповідно до Закону України «Про загально-обов’язкове державне пенсійне страхування».

Галина СКРЕПЕЦЬКА,
начальник управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в області.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини