Вільне життя

Десять боїв — і чемпіонський пояс в Усика

Ще один представник золотого покоління боксерів, які уславили Україну на XXX літніх Олімпійських іграх 2012 року в Лондоні, став чемпіоном світу серед професіоналів. Услід за Василем Ломаченком, якому за версією WBO немає рівних у другій напівлегкій вазі, чемпіонський пояс за цією ж версією у важкій вазі завоював його кум, ще один наш олімпійський чемпіон Олександр Усик.  

Поєдинок Олександра Усика з поляком Кшиштофом Гловацьким став родзинкою вечора великого боксу, проведеного на зламі минулих суботи-неділі на батьківщині тепер уже екс-чемпіона світу в Гданську. Причому ще перед боєм переважна більшість фахівців схильна була віддати перевагу претендентові, вважаючи того більш технічним за конкурента. Сумніви викликала хіба здатність Усика за потреби вистояти під потужними ударами суперника всі дванадцять раундів.

Та побоювання виявилися марними. З першого ж раунду Усик використав аналогічну з Ломаченком тактику. Постійно змінюючи напрями атаки, відразу почав завдавати завдяки цьому одну серію ударів за іншою. І хоча на початку поляк теж кілька разів пробив оборону візаві з допомогою розмашистих кросів, заволодіти ініціативою йому не вдалося. Українець швидко пристосувався до манери ведення бою Гловацьким, упевнено нівелюючи наступальні комбінації супротивника за допомогою блоків.

CUFWnKt04e8

Коли ж уже всередині поєдинку чемпіон зрозумів, що поступається за набраними балами, марними виявилися і його спроби застосувати пресинг. Швидкісні дані дозволяли Олександрові Усику не тільки вивільнятися з-під опіки конкурента, а й результативно контратакувати. Переконливий тому доказ — і чимала гематома на обличчі Гловацького.

Остаточний вердикт, звичайно ж, винесли судді. Всі троє сумнівів у перемозі Олександра Усика не мали — 119:109, 117:111, 117:111. Воно й не дивно. На шляху до своєї мрії українцеві вдалося навіть побити досягнення легендарного Евандера Холіфілда — став чемпіоном світу в першій важкій вазі вже після десятого поєдинку на професійному ринзі.

Після завершення бою Олександр Усик щиро подякував за підтримку своїм прихильникам. Чимало українців, до речі, змогли побувати в Гданську, аби на власні очі побачити цей бій. Серед них і палкий прихильник боксу, директор Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу імені О. Барвінського Роман Пахолок. На згадку про нього наш земляк в аеропорту сфотографувався з наставником нового чемпіона світу Джеймсом Алі Баширом.

На фото: Олександр УСИК (справа) впевнено переміг Кшиштофа ГЛОВАЦЬКОГО; Роман ПАХОЛОК разом із наставником нового чемпіона світу Джеймсом Алі БАШИРОМ.

Фото з вільних джерел

 

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини