Вільне життя

За допомогою в бюро правової допомоги

Територіальні органи Міністерства юстиції відтепер будуть замінені на бюро правової допомоги. Про це на прес-конференції 25 серпня розповіли начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Едуард Кольцов та директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) в області Ірина Хондогій.


З першого липня 2015 року сто місцевих центрів з надання БВПД запрацювали по всій Україні. В області вони діють у Тернополі, Кременці та Чорткові. А вже з першого вересня чотирнадцять бюро правової допомоги розпочнуть роботу в Бережанах, Борщеві, Бучачі, Гусятині, Заліщиках, Збаражі, Зборові, Козовій, Ланівцях, Монастириській, Підволочиську, Підгайцях, Теребовлі та Шумську. За своїм статусом БПД не є окремими новоствореними установами, не мають статусу юридичної особи, не мають адміністративного персоналу і не потребують додаткових витрат на адміністрування. Щодо персоналу, то його відбирали за особливим конкурсом: окрім тестового відбору з питань законодавства, звертали увагу на моральні цінності. Начальник Головного територіального управління юстиції Едуард Кольцов зазначає:

— Бюро правової допомоги сприятимуть поширенню правової інформації та забезпечать доступ до юридичних консультацій на рівні територіальних громад та соціально вразливих груп. Діяльність БПД буде спрямована на підвищення правової грамотності мешканців сільської місцевості та малих міст, сприяння досудовому врегулюванню цивільних та адміністративних суперечок і зменшенню навантаження на судову систему. Буде сформована мережа незалежних надавачів безоплатної правової допомоги, яка відповідатиме правовим потребам людей.

Ірина Хондогій зауважила, що основним завданням бюро правової допомоги є створення рівних можливостей доступу до правосуддя. «Існує первинна й вторинна правова допомога, — зауважує пані Ірина. — Перша передбачає надання консультаційних послуг, на що має право кожен громадянин, а вторинна — це представлення інтересів особи в судах, інших державних органах. На вторинну безоплатну допомогу можуть претендувати лише певні категорії осіб: малозабезпечені, інваліди, діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, біженці, ветерани війни, учасники АТО, члени сімей загиблих учасників бойових дій, реабілітовані особи.

За словами Едуарда Кольцова, у БПД люди матимуть змогу отримати потрібну правову інформацію для вирішення повсякденних питань, а уряд зможе оперативно та ефективно доводити до відома громадян на місцях основні реформи й зміни в різних сферах: охорони здоров’я, освіти, соцзахисту тощо. Бюро повинні стати інформаційними провідниками державних реформ у територіальних громадах.

На думку фахівців, робота бюро зменшує ризик обмеження доступу до права і правосуддя найбільш соціально вразливих суспільних верств через запровадження виключного права адвокатів на представництво в суді та браком адвокатів у сільській місцевості й малих містах. Територіальні громади активніше залучатимуться до роботи сформованих ними органів місцевого самоврядування. Є сподівання, що рівень побутової корупції теж зменшиться.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини