Вільне життя

З ким боремося?

На нинішній день військова прокуратура України відкрила 138 справ за фактами сепаратизму. «Аж» 10 з них доведено до суду. Є навіть (вдумайтеся!) вирок!


Зате в рази активніше військова прокуратура України переслідує вчорашніх воїнів-добровольців, які в 2014 році своїми грудьми закрили Україну від російської навали. Справ щодо них більше тисячі, понад 600 добровольців кинули в СІЗО. Щоправда, декого, як гучно садили за грати нібито за вбивство скандального журналіста Олеся Бузини, так потім тихенько відпускали. Бо хлопці, призначені «убійниками», реально в той день, коли хтось убивав Бузину, були на фронті (хоч судді та прокурори знали про це й під час арешту, просто владі треба було відзвітуватися перед суспільством, що вона хоч щось робить для того, аби розкрити вбивство).

До речі, я не суддя і геть не стверджую, що серед 600 добровольців усі були невинні, але висунуте справжніми сепаратистами (мером Сіверськодонецька, який підтримував так званий референдум на Донбасі, та його поплічниками) звинувачення проти командира «Айдару» Лихоліта («Баті») є абсурдним. Адже цей чоловік не якийсь зек-кримінальник, що пішов на фронт, сподіваючись помародерствувати й відібрати в якогось «сєпара» фотоапарат. Це відома в Україні людина. Він 25 років пропрацював у школі, є заслуженим учителем. Мабуть, одним з небагатьох учителів, які реально заслужили це звання. Ви б послухали, з якою любов’ю і теплотою відгукувалися про Лихоліта його учні, а заслужити таку любов і повагу в сучасних дітей ой як не просто! Невже військова прокуратура думає, що такий чоловік, герой Майдану, став би плямувати своє ім’я заради хай і дорогого фотоапарата?

Під тиском ветеранів АТО, які почали з’їжджатися в Київ, перелякана прокуратура Лихоліта відпустила, але ж звинувачення з нього не знято! При цьому мера Сіверськодонецька, попри купу доказів його сепаратизму, ніхто не зачіпає!

Я знаю, що головний військовий прокурор пан Матіос був одним із заступників Льовочкіна в адміністрації президента Януковича. Зрозуміло, що Майдан і добровольців він, скажімо так, недолюблює. Але ж хтось його запхав (хоч він підлягав під люстрацію) на посаду військового прокурора! Цікаво, цей хтось (не можу бездоказово когось звинуватити) поставив йому завдання скомпрометувати добровольчий рух, аби в разі повномасштабного нападу Росії на Україну нарід не біг у військкомати писатися добровольцями, чи Матіос сам додумався?

Ярослав БОРСУК

м. Підгайці

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини