Вільне життя

Криваве бажання Іродіади

У найближчу неділю християни притримуватимуться суворого посту. Так вшановуватимуть мученицьку смерть святого Івана Хрестителя.


За життя пророк осуджував царя Ірода за те, що той жив із дружиною свого рідного брата Іродіадою. За те жінка незлюбила Івана Предтечу й задумала недобре. Вона просила Ірода, щоби той вбив святого. Та цар не хотів завдавати Предтечі смерті — вважав його великим пророком і боявся народного гніву. Проте, намагаючись догодити дружині, Ірод запроторив святого за грати.

Іродіаді цього було мало. Тим паче, цар сам часто прислухався до слів Івана Хрестителя і чинив згідно з його настановами. Одного разу підступна жінка скористалася вдалим моментом, аби звершити жорстокий намір.

Трапилося це в той день, коли Ірод святкував свій день народження. Донька Іродіади Саломея станцювала для іменинника танець. Танок настільки сподобався Іродові, що він пообіцяв дівчині виконати будь-яке її бажання. Саломея, дослухавшись до слів матері, попросила відсікти Іванові Хрестителю голову.

Іродові така просьба не сподобалася, але порушити свою обіцянку при гостях він не міг. Цар відправив до в’язниці воїна з наказом вбити святого. Той повернувся з тюрми з головою пророка на таці й віддав її Саломеї, а та — Іродіаді.

За переказом, жінка закопала її в нечистому місці. Але Іванна, дружина Іродового домоправителя Хузи, поховала голову Івана Хрестителя в глиняній посудині на горі Оливній, в одному з маєтків Ірода. Тієї ж ночі про загибель свого вчителя дізналися учні Івана. Вони знайшли тіло і похоронили його в Севастії.

Ірода, Іродіаду та Саломею Бог жорстоко покарав за їхні гріхи. Особливо вражає кінець земного життя Саломеї. У старшому віці вона, переходячи взимку річку Сикоріс, провалилася під лід. Крига здавила Саломею так, що тіло її було у воді, а голова — над льодом. Подібно до того, як колись танцювала на бенкеті у свого вітчима, тепер, немов танцівниця, виробляла безпорадні рухи в крижаній воді. Так жінка висіла до тих пір, поки гострий лід не перерізав її шию. Тіло Саломеї не було знайдене, а голову принесли Іроду з Іродіадою, як колись воїн приніс їм голову Івана Предтечі.
До слова, протягом року Церква відзначає три віднайдення голови святого — і кожне має свою історію.

Підготувала А. ЗИМНЕНКО

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини