Вільне життя

Нарешті!

У Північній Кореї без довгої судової тяганини розстріляли міністра за тяжкий, як на тамтешні порядки, злочин: він, сердега, задрімав на нараді, де був присутній сам Кім Чен Ин. Ще двох високопоставлених чиновників спіткала така ж доля, позаяк щось вони сказали і їхні слова розцінили як відхилення від партійної лінії. Весь світ цілком закономірно сприймає КНДР як країну, що не вписується в жодні рамки цивілізованості, демократії. Цілком закономірно, що для СРСР, де демократію також не шанували, Північна Корея була щирим другом. Щільно закриті кордони Союзу прочинили для її громадян — їм за радянських часів надали безвізовий режим.


І ось тепер, після 25 років незалежності, Україна нарешті припинила дію цієї угоди. Ще кілька днів тому вона була чинна, в порядку правонаступництва. Ми, виходить, увесь цей час залишалися добрими приятелями держави, яку хіба що Путін поважає.

Думаю, що наші високопосадовці мали б відкласти всі свої справи й негайно взятися тільки за одне: перевірити, перекинути все в архівах і з’ясувати, чи не діють у нас ще якісь пожовклі від довгих років міжнародні договори, закони, декрети радянської влади. Може, «закон про п’ять колосків» у порядку правонаступництва ще чинний? Або пакт Ріббентропа—Молотова й нині має силу? Треба все це познаходити й одним рипом скасувати, щоб не зустріти з тими документами й 30-ту, 40-ву, 50-ту річниці незалежності.

Зрештою, постанову ЦК КПРС про розвиток критики та самокритики можна залишити. Особливо в частині самокритики. Наші владоможці дуже люблять вихвалятися тим, чого не зробили, то хай би читали…

М. ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини