Вільне життя

Нерезидент продав нерухомість: які зобов’язання потрібно сплатити?

У Тернопільській ОДПІ зазначили, що відповідно до пункту 170.10 Податкового кодексу (далі – ПКУ), доходи з джерелом їх походження в Україні, отримані нерезидентами, оподатковуються за тими самими правилами та ставками, що встановлені й для резидентів (з урахуванням окремих особливостей, які встановлені четвертим розділом ПКУ).


Це загальне правило продубльоване й щодо конкретних операцій, зокрема операцій з продажу об’єктів нерухомості (пункт 172.9 ПК України).

Кодексом передбачено, що дохід, отриманий платником податку від продажу об’єктів нерухомості (будинок, квартира, земельні ділянки у межах норм безоплатної приватизації) не частіше одного разу протягом податкового року та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Тому, незалежно від резидентського статусу, фізична особа, яка здійснює протягом року один продаж чи обмін нерухомого майна, що перебуває у її власності понад три роки, не повинна оподатковувати свій дохід від таких операцій. Умова не оподаткування (перебування майна у власності понад три роки) такого доходу не поширюється на успадковане майно.

Водночас платникам–нерезидентам варто мати на увазі, що саме успадкування майна від спадкодавця–резидента підлягає оподаткуванню за ставкою в 18 %.

Детальніші консультації у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини