Вільне життя

Не здобутками, то хоча би новинами

Напередодні сьомого туру чемпіонату України серед команд першої ліги аутсайдер турніру, футбольний клуб «Тернопіль» став ледве не головним ньюсмейкером у всеукраїнських електронних засобах масової інформації. Коли з таборів інших «ані пари з вуст», то в управлінні у справах сім’ї, молодіжної політики та спорту Тернопільської міської ради «днями» провели нараду, на якій обговорили турнірне становище команди. 

Зайве, мабуть, казати, що ніхто з присутніх на ній апріорі не міг залишитися задоволеним стартом містян у новому чемпіонаті. Але рішення прийняли вельми навіть дивне, коли не сказати «чудернацьке»: «доручити» директорові (чому «директорові», адже Івана Марущака ніби обрали президентом футбольного клубу) і, водночас, головному тренерові «вжити всіх необхідних заходів щодо покращення турнірного становища футбольного клубу, як одного з основних показників ефективної діяльності комунального підприємства» (стилістика та орфографія збережені — автор).

За всієї поваги до панів Миколи Крутя і Валерія Кравчука (хоча, цілком допускаю, що не вони мали вирішальний вплив при визначенні оцінки ситуації) їхній «соломоновий вердикт» виглядає більш ніж алогічним. Замість того, аби негайно звільнити головного тренера, чия, поспіхом створена «на мощах славного перемогами в аматорському чемпіонаті і в студентській лізі України ФК «Тернопіль», команда програла на старті нового сезону п’ять із шести проведених матчів, «попередили директора (чи президента) про можливе «застосування дисциплінарного стягнення на випадок майбутніх негативних результатів ігор футбольного клубу».

Тобто, за наступні п’ять поразок від попередження вже перейдемо до догани. А далі, коли про збереження прописки в другому дивізіоні вітчизняного футболу вже й мова не йтиме, ще й «сувору» отримає. Звісно, коли в уболівальників вистачить на це терпіння. Ніби і не пам’ятають, що після повернення з Криму на малу батьківщину, Іван Марущак, голослівними обіцянками завоювавши довір’я земляків, які обрали його депутатом обласної ради від провладного блоку, хіба розвалив, навіть не створивши, синьківський футбольний клуб «Агро» в Заліщицькому районі. Та ще, відхопивши в односельців із Городка ласий шматок земельки, навіть каменя не поклав у широко анонсовану «дитячу футбольну академію». Обіцяні «нові Васюки» в Тернополі, здається, теж ніщо інше, як така сама обіцянка-цяцянка. Напередодні нового сезону про виділення півтора мільйона гривень на рік на потреби команди повідомила лише Тернопільська міська рада. А ось спроба автора цих рядків поцікавитися, скільки ж інвестує у футбольний клуб новий президент, наштовхнулася на «дипломатичну» відповідь без найменшої конкретики.

novachky_1582.ac2d3b8bd9f704f13541a60922fc27b1

Одне слово, існує великий сумнів стосовно того, чи докорінно змінить ситуацію дострокове прощання «за взаємною згодою» з вчорашніми новачками, 32-річним голкіпером Олександром Чуріловим і 25-річним півзахисником Максимом Граммом. Так само, як і запрошення на їхнє місце «нового» Євгена Хачеріді, 22-річного вихованця київського «Динамо», центрального захисника Валерія Скидана і колишнього півзахисника молодіжного складу «Дніпра» Святослава Шаповалова. Якби Іван Петрович на це не сподівався.

Поєдинок сього мого туру між «Тернополем» і чернігівською «Десною», нагадаю розпочнеться в неділю, 4 вересня, о 17-й годині.

На фото: п’ятий зліва у верхньому ряду Олександр ЧУРІЛОВ і крайній справа в нижньому Максим ГРАММ колектив уже залишили; чи врятують містян чергові двоє новачків — Святослав ШАПОВАЛОВ і Валерій СКИДАН (справа).

Фото із сайту ФК «Тернопіль»   

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини